Nová socha bude stát na Wall Street asi měsíc.

Nová socha bude stát na Wall Street asi měsíc. | zdroj: huffingtonpost.com


Proti slavné soše býka na Wall Street se nově postavila neohrožená dívka

TÉMATA: usa | ženy

user-avatar

Simona Knotková

9. 03. 2017 | 13:39

Před Mezinárodním dnem žen vyrostla naproti býka z Wall Street socha malé, ale odvážné dívky. Za jejím vytvořením stojí umělkyně Kristen Visbal.

"Wall Street je tradičně mužským prostředím. Socha k němu vysílá vzkaz: 'Hej, my tu jsme taky.' Je pro mě symbolem ženy, která může být křehká a drobná, ale stejně tak silná," vyjádřila se o soše její autorka Kristen Visbal. Předobrazem jí byla devítiletá dcera její kamarádky. Socha dívky měla být původně v podobně útočném postoji jako býk. Visbal ale nakonec zvolila podobu vzpřímené dívky, neohroženě se dívající do tváře divokého zvířete.

Býk na místě stojí už od roku 1989, kdy jej v noci tajně instaloval umělec Arturo Di Modica. Symbolizovat měl pro změnu sílu Wall Street, která se nenechala zničit ani krachem na burze v roce 1987.

Bronzové dílo Visbal bylo realizováno v rámci soutěže investiční společnosti State Street Global Advisors. Podle jejího ředitele Rona O'Hanleyho je třeba zvýšit počty žen na vedoucích pozicích.

"Věříme, že firma je dobře řízená, stojí-li za ní silné, efektivní a nezávislé vedení. Klíčovým aspektem takového vedení je různorodost, kdy ředitelé disponují odlišnými dovednostmi, zkušenostmi a odborností. Vyzýváme dnes další společnosti, aby podnikly konkrétní kroky v navýšení genderové rozmanitosti ve svých vedeních," sdělil muž.

Podle průzkumu je počet žen v řízeních firem stále menší než 20 %. Studie z roku 2015 přitom jasně ukazuje, že společnosti s ženami ve vedení si počínají lépe než ty s muži.

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

9. 03. 2017 | 13:39

Zavří­t reklamu