válkaČeskoslovenskoobjevy

Proslulý jasnovidec Gerard Croiset vyřešil sexuální zločin, ale jeho pověst postupně upadala

Proslulý jasnovidec Gerard Croiset vyřešil sexuální zločin, ale jeho pověst postupně upadala
Zdroj: messagetoeagle.com

Gerard Croiset byl slavný nizozemský jasnovidec. Jako malý byl neduživý a strávil mnoho času po různých léčebnách. Možná právě díky tomu se rozvinuly u něj už v dětství paranormální schopnosti.

Tomáš Chalupa 27. září 2016

Už jako malý zaujal svými schopnostmi. Jeho učitel ze školy si vzal jeden den volno. Croiset mu po návratu řekl, že ví, kde byl. Bylo to na vzdáleném místě, kde byla dívka s rudou růží. Učitel byl skutečně navštívit svou snoubenku, která měla rudou růži.

Plně se jeho jasnovidecké schopnosti rozvinuly kolem jeho pětadvacátých narozenin. U jednoho přítele například našel ležet na stole dřevěnou hůl. Když ji vzal do ruky, viděl v hlavě výjevy z automobilové nehody. Řekl to příteli, který jen vyhrkl: „Ty musíš být jasnovidec!“

Croiset začal zkoumat své schopnosti a zjišťovat si více informací o fenoménu jasnovidectví. Naučil se se svými vizemi pracovat. Dokázal například předpovědět nacistickou invazi do Nizozemska nebo ztrátu Východní Indie po vpádu Japonců. Byl schopen spatřit objekty, které ležely mimo jeho pohled, například nádoby za zdí.

Svými schopnostmi si získal mezinárodní proslulost. V roce 1949 se na něj obrátila nizozemská policie, aby jí pomohl vyřešit sexuální zločin. Policisté mu předali dvě krabice. Aniž by je otevřel, řekl, co v nich je. V první leželo pouzdro na cigarety. Croiset popsal majitele pouzdra, šlo o dva bratry, oba byli násilníci. Ve druhé krabici se nacházel pytlík, který si Croiset spojil s výjevem kravína. Právě tam oba bratři svou oběť zavlekli a znásilnili. Croiset navíc policii sdělil, že oba bratři se dopustili dalších zločinů. Byli ihned zatčeni a uvězněni.

Bohužel Croiset nedokázal v ostatních případech být zdaleka tak úspěšný. Byl povolán k několika únosům a záhadným zmizením a podle oficiálních výpovědí už v ani jednom případě nedokázal policii jakkoliv pomoci. Jeho informace byly často vágní a neměly žádný valný užitek. Skeptik James Lett o jeho schopnostech řekl: „Pravdou je, že jeho předpovědi byly vágní, neověřitelné nebo jednoduše chybné. Za svůj život jich provedl stovky, takže není divu, že v jednom nebo dvou případech se strefil.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu