válkaČeskoslovenskoobjevy

Proslulý čínský buddhistický mnich líčil v roce 1884 svou vlastní zkušenost s UFO

Proslulý čínský buddhistický mnich líčil v roce 1884 svou vlastní zkušenost s UFO
Zdroj: www.fischinger-blog.de
+ 1 fotka+ 2 fotky

Pozornost mezi ufology nedávno vzbudilo zjištění, že legendární čínský buddhistický mnich Sü-jün se ve svém životopise Prázdný oblak mimo jiné zmiňuje i o svém zážitku s UFO, který se odehrál během jeho poutě do hor v roce 1884.

tyrion 15. března 2019

Sü-jün byl proslulým mistrem chánského buddhismu a jedním z největších buddhistických učitelů 19. a 20. století. Narodil se v roce 1840 a zemřel o téměř 120 let později, v roce 1959. Zažil tak během svého dlouhého života posledních pět vlád mandžuské dynastie až do jejího pádu v roce 1911, stejně jako nástup komunistů, kteří brutálně potlačovali v Číně náboženství. Sü-jün, který se snažil buddhismus v zemi zachránit, byl vězněn, týrán i krutě zbit. Jeho mučitelé mu zlámali žebra a prorazili lebku, která pak silně krvácela. V té době mu už bylo 112 let, přesto mučení přežil.

Příběh o jeho nesmírně zajímavém a inspirujícím životě zahrnuje také svědectví o pozorování UFO, k němuž došlo během Mistrovy poutě na horu Ta-Luo, kam se v roce 1884 odebral, aby uctil tajemné „lampy moudrosti“. Svůj zážitek popsal ve své autobiografii následovně:

„Na konci velkého modlitebního shromáždění jsem se vyšplhal na vrchol hory Ta-luo, kde jsem uctil „lampy moudrosti“, o kterých se říkalo, že se tam objevují. První noc jsem nic neviděl, ale tu další jsem spatřil obrovskou světelnou kouli letící ze severního štítu k centrálnímu, kde klesala dolů, aby se o chvíli později rozdělila do více než deseti koulí různých velikostí. Tu samou noc jsem viděl na centrálním štítu tři světelné koule, které letěly povětřím nahoru a dolů, a na severním štítu čtyři světelné koule, které se lišily velikostí.“

Tytéž vzpomínky lze také najít v obrazové biografii, kde se píše:

„Mistr se uklonil Lampám moudrosti na vrcholu hory Ta-Lu.

Lidé často na tohle místo přicházeli, zda se jim nepoštěstí je uvidět.

Nejprve tam nebylo nic neobvyklého, ale pak se objevily všechny:

Velké, malé, prostřední – každá ohnivá koule byla jedinečná.“

Z tohoto prostého popisu je samozřejmě těžké pochopit a představit si, oč vlastně šlo a co byly ony tajemné lampy moudrosti, sám Mistr Sü-jün k tomu nic bližšího nesdělil, pouze se zmínil, že nedaleko místa, odkud pozoroval létající kulaté objekty, se nachází klášter se schodištěm, které je tak strmé, že vypadá, jako by vedlo do nebe.

„Takových pozorování se skrývá jistě víc v knihách, kde byste nečekali, že nějakou souvislost s UFO najdete,“ poznamenal ke svému čtenářskému objevu švédský textař, fotograf a šéfredaktor švédského hudebního webu Allt FörMusik Sanjin Đumišić.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu