válkaČeskoslovenskoobjevy

Proletářský vůdce, jak má být: Fidel Castro kouří v Kremlu doutníky a na rukou má dvoje rolexky

Proletářský vůdce, jak má být: Fidel Castro kouří v Kremlu doutníky a na rukou má dvoje rolexky
Zdroj: rarehistoricalphotos.com

Fotografie ukazuje kubánského vůdce Fidela Castra, jak při setkání se sovětským lídrem Nikitou Chruščovem kouří v Kremlu doutník a na rukou má hned dvoje luxusní hodinky značky Rolex.

Tomáš Chalupa 15. dubna 2016

Zajímavé je všimnout si nonverbální řeči všech účastníků. Zatímco Rusové v čele s Chruščovem se pokorně usmívají a všichni mají ruce vzorně sepjaté před sebou na stole, kubánský premiér Fidel Castro si v jejich přítomnosti suverénně zapaluje obří kubánský doutník. A všichni na ten doutník překvapeně hledí. Podobné fotografie se na veřejnost nedostaly, popřípadě byly silně retušovány. Tato se na veřejnost dostala až po pádu Sovětského svazu.

A proč měl vlastně Castro na rukou dvoje hodinky? Nebyla to známka přehnaného luxusu, jak by se mohlo zdát. Jedny mu totiž ukazovaly havanský a ty druhé zas moskevský čas.

Návštěva Fidela Castra v Sovětském svazu se uskutečnila 27. srpna 1963 a trvala čtyřicet dní. Za tu dobu navštívil Castro množství továren, podniků, měst, podíval se i do atomové ponorky nebo na vojenskou základnu s balistickými raketami.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu