válkaČeskoslovenskoobjevy

Prokletý dům LeBeau: týrání otroci, záhadná úmrtí, duchové, hazardní hráči a žháři

Prokletý dům LeBeau: týrání otroci, záhadná úmrtí, duchové, hazardní hráči a žháři
Zdroj: article.wn.com
+ 7 fotek+ 8 fotek

Ještě před dvěma lety byl plantážový dům LeBeau v americkém státě Lousianě místem, které vyhledávali milovníci záhad a lovci duchů a na které se jezdily dívat i školní zájezdy, neboť byl jednou z mála historických památek v tomto kraji. Temný osud prokletého domu byl však zpečetěn v listopadu roku 2013, kdy jej zapálila skupinka mladíků pokoušejících se z něj vyhnat duchy.

tyrion 13. července 2015

Plantážový dům LeBeau stával ve čtvrti Arabi na předměstí New Orleansu téměř 160 let a přežil jak občanskou válku, policejní razie, požár a zanedbanou údržbu, tak i hurikán Katrina v roce 2005. Nakonec jej zničila prostá lidská blbost, přiživovaná duchařskými historkami, které po léta kolovaly v tamním kraji.

Plantážový dům v Arabi si nechal v roce 1854 pro sebe postavit bohatý podnikatel Francis Barthelemy LeBeau.

Plantážový dům v Arabi si nechal v roce 1854 pro sebe postavit bohatý podnikatel Francis Barthelemy LeBeau.

Elegantní plantážový dům si jako své víkendové obydlí postavil v roce 1854 bohatý podnikatel Francis Barthelemy LeBeau z New Orleansu. Měl 16 pokojů a centrální halu, nad níž se klenula kupole ve tvaru malé věže s okýnky. LeBeau se z domu dlouho neradoval, neboť jen pár měsíců po jeho dokončení ve věku 48 let náhle zemřel. Majetek pak připadl jeho synu Louisovi, který se jej rozhodl obývat celoročně spolu se svou matkou a hospodařit na přilehlých plantážích, kde pěstoval různé plodiny, hlavně citrusové plody, a choval hospodářský dobytek.

Ve vlastnictví rodiny LeBeau dům zůstal až do roku 1905, kdy jej prodala realitní společnosti. K prodeji ji pravděpodobně vedly finanční důvody, ale místní historky tvrdí, že rodinu odtud vyhnali otroci, respektive jejich mrtvé duše. LeBeauovi využívali otroky jako levnou pracovní sílu a údajně s nimi zacházeli dost krutě. Často je prý za sebemenší přestupky bili a někdy jim svým týráním přivodili i smrt. Mrtví otroci jim nestáli ani za to, aby je slušně pohřbili. Jen díky přátelům, spolupracovníkům či příbuzným byla těla nebožtíků uložena s pietou do hrobu. Duše mrtvých to však svým pánům nemohly zapomenout a na místo svého utrpení se často vracely, strašily obyvatele domu a doháněly je tím k šílenství. Dva z členů rodiny se nakonec oběsili v horním patře.

V 1. polovině 20. století býval dům hotelem s kasinem uvnitř.

V 1. polovině 20. století býval dům hotelem s kasinem uvnitř.

Nový majitelé přeměnili rezidenci v roce 1905 na Friscoville Hotel, z něhož se po zákazu hazardu v roce 1928 stalo ilegální doupě hazardních her s obrněnými trezory a střílnami u vchodu. Přiblížit se sem v této době bylo dosti riskantní, přesto tady policie provedla razii a zatkla několik lidí. Hotel byl pak uzavřen a až do roku 1967, kdy jej v již dosti zchátralém stavu koupil jistý Joseph Meraux, vystřídal řadu majitelů. Z této doby pochází další strašidelná historka, která se v okolí traduje. Meraux někdy v 70. letech pronajal dům mladé rodině s malým děvčátkem. Jedné noci rodiče probudil křik a řinčení skla. Běželi se rychle podívat, co se stalo, uviděli rozbité okenní tabulky v kupoli a venku našli mrtvé tělíčko své dcery. Místní od té doby věří, že jakási tajemná síla dívčino tělo vymrštila oknem kupole ven.

Další nepříjemná událost postihla dům v roce 1986, kdy jej neznámý žhář zapálil. Oheň se však podařilo uhasit a dům částečně zrekonstruovat. Než Mereux v roce 1992 zemřel, nemovitost odkázal nadaci, která pak pod tlakem veřejnosti nechala v domě provést některé záchranné a stabilizační práce. Díky tomu pak dům přečkal i ničivý hurikán Katrina, jenž se v roce 2005 přehnal jihem Spojených států. Dům měl sice vymlácená okna i díry ve střeše, ale pořád stál a nadace jej plánovala v budoucnu zrekonstruovat. Už to ale nestihla.

O domu kolovaly strašidelné historky.

O domu kolovaly strašidelné historky.

Opuštěná budova lákala k četným návštěvám mnoho lidí, hlavně pak milovníky duchařských historek a lovce duchů. V okolí kolovaly historky o tom, že se v domě objevují podivná světla, hlavně pak v jeho kupoli. Lidem to vrtalo hlavou, dům byl přece prázdný, nikdo v něm nežil a ani v něm nefungovala elektřina.

Také se množila svědectví o tom, že v blízkosti domu se pohybovaly zvláštní bílé útvary a k domu mířily jakési tajemné stínové postavy, které pak náhle mizely ve zdech domu. Pod dojmem těchto historek mnoho lidí přijíždělo v noci k domu, aby byli svědky těchto tajemných úkazů a zažili hrůzu a mrazivé vzrušení. V listopadu 2013 sem dorazila i skupinka mladíků ve věku od 17 do 31 let, která prolezla dírou v plotě na pozemek a číhala ve tmě na duchy. Ti se však oné noci vůbec nezjevili. Mladíci, povzbuzeni alkoholem a marihuanou, se rozhodli duchy vyplašit, a zapálili proto v domě oheň. Suché dřevo rychle chytlo a budova pak celá lehla popelem, jen čtyři ohořelé komíny zůstaly stát. New Orleans tím definitivně přišel o jeden z posledních dvou plantážových domů, které pocházely z doby před americkou občanskou válkou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu