Nejrůznější katastrofy provázely nejen film Apokalypsa, ale i mnohé další | zdroj: internet


Infarkt, rakovina, otrava i vražda! Prokleté filmy, které přinášely smrt

Existují filmy, které hercům nebo svým tvůrcům přinesly jen samé neštěstí a dokonce i smrt. Při pohledu na plátno v kině si diváci často ani neuvědomí, že právě sledují film, který vznikl přes neuvěřitelné protivenství osudu a za který mnozí lidé zaplatili nejvyšší cenu.

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 09. 2014 | 07:03

Apokalypsa  Že se tenhle válečný spektákl vůbec dostal na plátna kin, je téměř zázrak. Věhlasný režisér Francis Ford Coppola film o válce ve Vietnamu natáčel na Filipínách, kde celý štáb postihla úplavice. Následovala smrt pomocného dělníka přímo na place, zřítila se na něj kláda, která se utrhla ze závěsu. Hlavní hrdina Martin Sheen dostal při natáčení infarkt. Do toho přišel obrovský tajfun Olga a celý štáb skončil po pás v bahně.  Zhroutilo se vše včetně režiséra Coppoly, který téměř padl vyčerpáním. Chybělo jídlo, hygiena byla otřesná, megalomanský Coppola navíc přešvihl rozpočet o dobré dva miliony dolarů, takže filmové studio Zoetrope, které film financovalo, zkrachovalo. Herci, kteří se natáčení účastnili, ho dodnes proklínají. Film je přesto řazen k nejlepším válečným filmům všech dob.

Apokalypsa je výlet do temnot lidské mysli uprostřed hrůz války

Poltergeist Slavná hororová trilogie se stala pro herce skutečným hororem. Kolovaly hrozné historky, že kvůli atmosféře se používaly jako kulisy místo atrap skutečné mrtvoly. Smrt, smrt, smrt, tvůrci se snažili navodit pocit smrti co nejintenzivněji všude, kde to jen šlo. Jenže možná to přehnali. Herečka Dominique Dunnová, v prvním díle ztvárňující Danu, zemřela v roce, kdy byla premiéra filmu uvedena do kin. Uškrtil jí její přítel. Julian Beck, hrající v druhém díle Henryho Kanea, dostal náhle rakovinu žaludku a zemřel. Představitel Tylera Will Samson zemřel na selhání ledvin. Heather O´Rourke padla za oběť podivné a mimořádně vzácné chorobě, se kterou si lékaři nedokázali poradit. I Steven Spielberg, autor scénáře prvního dílu, přiznal, že kolem filmu se děly opravdu podivné věci.

Film Poltergeist doslova přitahoval smrt

Superman Být supermanem není žádná legrace, a to platí, i když si na něj člověk jen hraje ve filmu. George Reeves, který hrál tohoto hrdinu v modrém oblečku v seriálu, sám sebe postřelil a na následky zranění zemřel. Ale jak se to celé odehrálo, se nikdy nepodařilo zjistit. Lee Quingley ztvárňoval Supermana v jeho dětském věku, přesto i na něj sedla kletba. Nadýchal se rozpouštědel a ve 12 letech zemřel. Smůla šla i po dabérovi animovaného Supermana Budovi Collyerovi. Ta smůla měla podobu selhání krevního oběhu a následovala opět smrt. Jeden z nejslavnějších Supermanů Christopher Reeve spadl z koně, ochrnul a pět let zůstal na vozíku, než…zemřel.

Christopher Reeve skončil na vozíčku a nakonec zemřel

I další slavné filmy přinášely smrt. Jedním z nich je Rebel bez příčiny. Všichni tři hlavní představitelé filmu zemřeli, příčiny smrti - autonehoda, utopení a vražda. Dalším je horor Zóna soumraku, scéna z Vietnamu a opět malér. Nad džunglí vybuchl vrtulník a zřítil se na dva dětské herce a hlavního hrdinu filmu Vice Morrowa. Pod troskami vrtulníku zemřeli oni i všechny naděje na úspěch filmu. A nelze samozřejmě vynechat Nolanův snímek Batman: Temný rytíř a jednu z nejlépe zahraných záporných rolí v dějinách kinematografie.  Ztvárnění Batmanova soupeře Jokera stálo Heatha Ledgera život, nedožil se ani dokončení filmu. Důvodem smrti bylo předávkování prášky, kterými Ledger léčil své deprese. Podle některých spekulací se Ledger do temné role až příliš ponořil. Výsledek na plátně je ovšem fenomenální. 

Heath Ledger možná propadl své roli až příliš

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 09. 2014 | 07:03

Zavří­t reklamu