https://www.youtube.com/watch?v=62ABMF7-deE&feature=youtu.be

Bizarní reklama na Kleenex vyděsila Japonce | zdroj: youtube.com


Prokletá reklama na Kleenex děsila Japonce, museli ji stáhnout

TÉMATA: reklamy | japonsko

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 09. 2017 | 14:30

V roce 1986 uvedla společnost Kleenex do televizního vysílání poněkud podivnou reklamu. Japonci byli vyděšeni a vznikla kolem ní celá řada legend. Společnost ji nakonec raději stáhla.

Dívka v bílém a malé skřetí dítě, oba sedí na hromadě sena. V pozadí píseň It’s a Fine Day. Dívka vezme ubrousek a ten volně uletí pryč. Je to divné, prakticky nikdo tomu dodnes nerozumí, a možná právě to vedlo k problémům, které se v zápětí po odvysílání reklamy vynořily. 

Do televize chodily stížnosti, lidé byli z reklamy nervózní, přišla jim podivná a nepochopitelná a žádali její stažení z vysílání. Televize se to nejdříve zdráhala udělat. Reklama se tak vysílala dál a začaly kolem ní vznikat urban legendy. Jedna z nich říkala, že všichni členové natáčecího týmu zemřeli při různých nehodách. Herečka Keiko Matsuzaka vystupující v klipu měla zemřít v psychiatrické léčebně (ve skutečnosti je stále naživu), další legenda říkala, že byla těhotná a její dítě bylo démon. Byli i lidé, kteří tvrdili, že pokud byla vysílána reklama v noci, ženský soprán, který zpíval song, se změnil na hlas stařeny. 

Kleenex nakonec reklamu stáhl a na místo ní zařadil jinou, jen o trochu méně bizarní ( k vidění zde). Japonci se ale uklidnili, a firma si tak mohla gratulovat, protože tahle reklamní kampaň diváky skutečně zaujala. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 09. 2017 | 14:30

Zavří­t reklamu