Se svou úžasnou pamětí se Japonec mohl věnovat třeba studiu jazyků. On se ale rozhodl pro krádeže.

Se svou úžasnou pamětí se Japonec mohl věnovat třeba studiu jazyků. On se ale rozhodl pro krádeže. | zdroj: odditycentral.com


Prodavač s dokonalou pamětí kradl zákazníkům údaje z platebních karet

TÉMATA: zločin | krádež | paměť

user-avatar

Simona Knotková

17. 09. 2019 | 08:03

Proč nevyužít perfektní fotografickou paměť? řekl si prodavač z japonského Tokia. O platební údaje okradl minimálně třináct set svých zákazníků.

Čtyřiatřicetiletý Yusuke Taniguchi pracoval jako prodavač na částečný úvazek v obchodním centu v tokijské čtvrti Kótó. Právě zde měl okrást o platební údaje více než tisícovku zákazníků, kteří u jeho kasy platili kartou. Pomohla mu k tomu vynikající fotografická paměť, díky níž si za pár sekund dokázal do paměti vtisknout šestnácticiferné číslo karty, jméno jejího majitele, datum exspirace a bezpečnostní CVV kód.

Údaje později uplatnil při internetových nákupech, ve kterých si objednával různorodé zboží. Část peněz použil také na zaplacení nájmu a jídla. Policie ho nakonec vystopovala díky nákupu dvou luxusních tašek přes rameno v hodnotě okolo 270 tisíc jenů (cca 58 tisíc korun). Po razii v jeho bytě a prozkoumání počítače našli vyšetřovatelé platební údaje 1300 vlastníků karet. Konečné číslo bude ale možná ještě vyšší.

Nyní si muž pravděpodobně posedí pár let ve vězení, kde bude moci přemýšlet, zda by svou superschopnost nemohl v budoucnu využít o něco legálnějším způsobem.

user-avatar

Simona Knotková

17. 09. 2019 | 08:03

Zavří­t reklamu