válkaČeskoslovenskoobjevy

Prodavač s dokonalou pamětí kradl zákazníkům údaje z platebních karet

Prodavač s dokonalou pamětí kradl zákazníkům údaje z platebních karet
Zdroj: odditycentral.com

Proč nevyužít perfektní fotografickou paměť? řekl si prodavač z japonského Tokia. O platební údaje okradl minimálně třináct set svých zákazníků.

Simona Knotkova 17. září 2019

Čtyřiatřicetiletý Yusuke Taniguchi pracoval jako prodavač na částečný úvazek v obchodním centu v tokijské čtvrti Kótó. Právě zde měl okrást o platební údaje více než tisícovku zákazníků, kteří u jeho kasy platili kartou. Pomohla mu k tomu vynikající fotografická paměť, díky níž si za pár sekund dokázal do paměti vtisknout šestnácticiferné číslo karty, jméno jejího majitele, datum exspirace a bezpečnostní CVV kód.

Údaje později uplatnil při internetových nákupech, ve kterých si objednával různorodé zboží. Část peněz použil také na zaplacení nájmu a jídla. Policie ho nakonec vystopovala díky nákupu dvou luxusních tašek přes rameno v hodnotě okolo 270 tisíc jenů (cca 58 tisíc korun). Po razii v jeho bytě a prozkoumání počítače našli vyšetřovatelé platební údaje 1300 vlastníků karet. Konečné číslo bude ale možná ještě vyšší.

Nyní si muž pravděpodobně posedí pár let ve vězení, kde bude moci přemýšlet, zda by svou superschopnost nemohl v budoucnu využít o něco legálnějším způsobem.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu