válkaČeskoslovenskoobjevy

Prodává se pohádkový zámek v Karibiku i s ostrovem, kdysi tu kotvily nacistické ponorky

Prodává se pohádkový zámek v Karibiku i s ostrovem, kdysi tu kotvily nacistické ponorky
Zdroj: messynessychic.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Žít na zámku a ještě k tomu na krásném karibském ostrově? Za 39 milionů liber si můžete tenhle sen splnit. Prodává se Darby Island na Bahamách i se zachovalým zámkem. Jeho minulost je ovšem poněkud ponurá.

Tomáš Chalupa 3. srpna 2017

Darby Island je součástí Bahamského souostroví, skupiny 300 ostrovů a ostrůvků v Karibiku. 554 akrů ráje se 14 plážemi, malou letištní plochou a zámkem, to vše je na prodej.

Před druhou světovou válkou patřil ostrov hoteliérovi Siru Guyi Baxterovi. Ten ho dostal darem od krále Jiřího V. Na ostrově měl plantáž na produkci bavlny a palmového oleje. V roce 1938 zde postavil také rozlehlý zámek. Místní lidé tvrdili, že po vypuknutí války Baxter ze zámku vysílal světelné signály. Na jedné pláži je také betonové kotviště. Podle současného majitele Ricka Davise nejspíš ostrov sloužil jako útočiště nacistických ponorek. Ostatně Baxter byl velký sympatizant nacistů, takže by na tom nebylo až tak moc divného. Bývalí zaměstnaci, kteří pracovali v prostorách zámku, dokonce tvrdili, že tam viděli radiostanici a telegraf.

Vše ale spíše zůstává v rovině spekulací. Každopádně ostrov je nádherný a pro miliardáře, kteří hledají soukromý tropický ráj, je to jistě zajímavá destinace. Nám, co miliardy nemáme, budou muset stačit fotografie k prohlížení.

Další články

Zavří­t reklamu