Tropické teploty bychom už měli, tak proč ne i kus nefalšované oázy?

Tropické teploty bychom už měli, tak proč ne i kus nefalšované oázy? | zdroj: odditycentral.com


Proč jezdit do dalekých krajů? Tropická oáza vám může vyrůst i doma na zahradě

TÉMATA: bydlení | design

user-avatar

Simona Knotková

12. 08. 2019 | 08:18

Kousek tropického ráje můžete mít i za domem. Za nemalé peníze ho nabízí stavební firma z Louisiany.

Mít na svém dvorku či zahradě bazén, není dnes už nic neobvyklého. Třiatřicetiletý Eric White z Maurepas v Louisianě vymyslel proto osvěžení, které je ještě o level výš. Se svou stavební společností Zydeco Construction nabízí vytvoření tropické oázy, která vám může vyrůst hned za domem. Jak muž sdělil v rozhovoru s Daily Advertiser, originalitu má rád.

"Mým snem vždy bylo dělat věci odlišně. Pokaždé se snažím najít způsob, jak něco uskutečnit. Pro jakoukoliv situaci dokážu přijít s nápadem, jak ji vyřešit. Chci i nadále přinášet na obchodní trh produkty, které jiné společnosti nenabízí, zejména ty na zakázku."

On sám má za sebou krušné dětství, kdy byl vyhozen ze základní školy a v patnácti strávil osm měsíců na ulici. I s minimálním vzděláním si později dokázal vybudovat firmu na výrobu bazénů Cool Pools. Tu po několika letech působení prodal a nyní se snaží uspět s nezvyklými tropickými rybníčky obklopenými pískem.

Jejich cena začíná na cca 20 tisících dolarech (zhruba 459 tisíc korun). Jednotlivé oázy jsou svým vzhledem a konstrukcí jedinečné. "Každá z vodních ploch je speciálně navržená pro dané místo a pro daného zákazníka. Není to něco, co se dá udělat za den. Je to skutečně práce, do které dávám celé své srdce, a chci, aby každý klient, který mě osloví, byl šťastný. Každý jednotlivý rybníček je něčím ojedinělý," popisuje White.

Jeho nápad vzbudil na internetu vlnu nadšení. Zároveň se ale našlo množství kritiků, kterým se nejenom nelíbí vysoká cena, ale také se jim nepozdává údržba.

"Jak se to čistí? Jak se to zakrývá v zimě? Jak se z toho oddělávají spadlé listy? Ano, vypadá to pěkně, a pokud si můžete dovolit profesionální péči po celý rok, může to být skvělé. Rozhodně se ale nejedná o praktický bazén pro obyčejného člověka," míní kupříkladu autor jednoho z komentářů.

témata

user-avatar

Simona Knotková

12. 08. 2019 | 08:18

Zavří­t reklamu