Většina internetových obchodů nyní akceptuje pouze platbu předem a nezasílá zboží na dobírku. V této situaci může obchodníkům pomoci i odložená platba.

Většina internetových obchodů nyní akceptuje pouze platbu předem a nezasílá zboží na dobírku. V této situaci může obchodníkům pomoci i odložená platba. | zdroj: Profimedia.cz


Proč ještě používáte kontokorent? Zkuste odloženou platbu

TÉMATA: peníze | půjčky

user-avatar

ExtraStory.cz

8. 04. 2020 | 08:00

Kontokorent jako doplňková služba k běžnému účtu se na první pohled jeví jako ideální možnost, jak mít peníze navíc stále po ruce. Jeho opakované využívání vás ale může dostat do začarovaného kruhu.

Kontokorent je v podstatě povolené přečerpání účtu, které svým klientům nabízí většina bank jako finanční rezervu pro případ, kdy jim dojdou vlastní peníze. Podmínek k jeho získání není mnoho – stačí mít u banky vedený běžný účet, být plnoletý a mít pravidelný příjem. Pro mnohé to tak je jednoduchý a dostupný způsob, jak rychle získat peníze navíc. Další nespornou výhodou povoleného debetu je, že bance ani nemusíte dokládat, na co jste půjčené peníze využili. Na rozdíl od klasické půjčky dluh vyrovnáte jednorázově a kontokorent pak můžete kdykoli opakovaně použít.

Kontokorent vás vyjde draho

V přehledu doplňkových služeb vaší banky můžete kontokorent najít i pod názvem povolený debet nebo povolené přečerpání účtu. Ať už se produkt skrývá pod jakýmkoli jménem, vždy je s ním třeba zacházet opatrně. Kromě výše popsaných plusů se totiž s kontokorentem pojí i celá řada nevýhod. Počítejte s poplatky za zřízení, za přečerpání zůstatku, za každou transakci, kterou povedete, a v neposlední řadě s úroky, jejichž výše se může vyšplhat až na 20 %. Sečteno podtrženo, měsíčně vás kontokorent stojí nemalou částku. Zvažte proto, zda by se vám na kritické období před výplatou nevyplatilo využít nějakou jinou možnost.

Alternativa v podobě odložené platby

Oblíbenou novinkou na českých e-shopech je například odložená platba MALL Pay. Tato služba vám umožní nakoupit ihned a zaplatit až za 14 dní. Vše je zcela zdarma, neplatíte žádné úroky a nemusíte nic sjednávat. Pro nevyrovnaný rozpočet na konci měsíce je to tak mnohem schůdnější řešení než kontokorent. Potřebné věci jednoduše nakoupíte na e-shopu, který tuto možnost platby podporuje. V košíku při volbě dopravy a platby stačí zvolit „Odložená platba MALL Pay“. Objednávka vám přijde jako obvykle s tím rozdílem, že ji můžete zaplatit až tehdy, když budete mít výplatu na účtu.user-avatar

ExtraStory.cz

8. 04. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu