válkaČeskoslovenskoobjevy

Pro tisíce válečných veteránů bez domova se konečně blýská na lepší časy

Pro tisíce válečných veteránů bez domova se konečně blýská na lepší časy
Zdroj: wikicommons
+ 4 fotky+ 5 fotek

Za svoji vlast nasazovali vlastní životy, mnohdy to na nich zanechalo trvalé následky - ať už psychické, či fyzické. Přesto se o ně jejich země neumí postarat. Problém válečných veteránů bez domova je v Americe velmi palčivé téma. Obzvlášť v Los Angeles, kde jde jejich počet do tisíců. Tuhle ostudu a hodně negativní vizitku Spojené státy dlouho neuměly řešit. A vlastně se ani příliš nesnažily. Teď je tu ale konečně první vlaštovka k nápravě. Město andělů si pozdě, ale přece začíná vážit těch, kteří si úctu opravdu zaslouží.

Crazy Eyes 14. července 2016

Přibližně 2700 veteránů spí v Los Angeles každou noc na ulici. Nemají totiž vlastní domov. Na losangeleských ulicích se ale neděje jen to. Taky zde chátrají staré budovy. A tak se je město rozhodlo zrenovovat a proměnit v sociální bydlení.

„Namísto abychom dovolili zničeným nemovitostem se nadále rozkládat, pojďme je využít ke změně v naší komunitě tím, že dáme veteránům přístup k bydlení a službám, jaké potřebují a jaké si zaslouží,“ uvedl starosta města Eric Garcetti.

Zchátralé motely a nemocnice potřebují minimální úpravy, aby byly obyvatelné. Promění se v pětistovku bytů pro veterány bez domova, kteří svůj nárok uplatní speciální poukázkou od ministerstva, které taky bude jejich ubytování financovat.

Další články

Zavří­t reklamu