válkaČeskoslovenskoobjevy

Přiznání zesnulého Eddieho Van Halena: „Pil jsem, abych mohl vůbec fungovat“

Přiznání zesnulého Eddieho Van Halena: „Pil jsem, abych mohl vůbec fungovat“
Zdroj: Wikimedia Commons, Alan Light, CC BY 2.0
+ 1 fotka+ 2 fotky

6. října odešel do rockového nebe jeden z nejlegendárnějších kytaristů všech dob Eddie Van Halen, spoluzakladatel a vůdčí postava skupiny Van Halen. Jak hudebník přiznal v pět let starém rozhovoru, jeho život dlouhé roky ovládal démon alkohol.

Simona Knotkova 9. října 2020

„Nepil jsem kvůli paření. Alkohol a kokain byly pro mě velmi osobní záležitostí. Užíval jsem je proto, abych mohl pracovat. Díky koksu jsem byl vzhůru a alkohol snižoval mé zábrany. Jsem si jistý, že nebýt tohoto mentálního stavu, některé songy bych nikdy nenapsal. Prostě jsem jenom zapnul nahrávání a jel. Asi po hodině se dostanete do stavu, kdy už o ničem nepřemýšlíte,“ popsal Eddie Van Halen svou zkušenost s návykovými látkami v rozhovoru, který v roce 2015 poskytl magazínu Billboard.

Thumbnail # 15 celebrit, které zabil démon alkohol
Mohlo by Vás zajímat:

15 celebrit, které zabil démon alkohol

Americko-nizozemský muzikant, jenž společně se svým bratrem Alexem založil v roce 1972 hardrockovu formaci Van Halen, podlehl v úterý 6. října rakovině. Se zákeřnou nemocí přitom bojoval už od roku 2000. I to byl jeden z důvodů, proč o sedm let později nastoupil na odvykací léčbu, díky níž byl od roku 2008 čistý. Po letech legendární kytarista přiznal, jak zásadně mu alkohol řídil život. Pijáckým vzorem mu byl jeho otec.

Thumbnail # V šestnácti se stala rock’n’rollovou ikonou. Se slávou přišly drogy a zneužívání managementem
Mohlo by Vás zajímat:

V šestnácti se stala rock’n’rollovou ikonou. Se slávou přišly drogy a zneužívání managementem

„Byl jsem alkoholik. Alkohol jsem potřeboval k tomu, abych vůbec fungoval. Pít a kouřit jsem začal už ve dvanácti. Učitel v devítce to ze mě cítil a řekl mi: ‚Nepij nic, přes co není vidět.‘ ‚Takže vodku?‘ zeptal jsem se ho. Odpověděl mi, že jo. Což bylo skvělé, protože vodka byla moje pití… Neviním z toho mého otce, ale taky to byl alkoholik. V naší domácnosti bylo pití běžné. Práci mého otce to ale nikdy neovlivňovalo a myslím, že vlastně ani moji ne. Kolem roku 2004 se ze mě stal celkem vzteklý opilec. Hagar si to ve své knize ale celkem přikrášlil. Popsal věci, které se nikdy nestaly.“ Van Halen těmito slovy narážel na knihu bývalého zpěváka skupiny Sammyho Hagara Red: My Uncensored Life in Rock, ve které byl vylíčen jako násilnický opilec žijící mezi odpadky.

Thumbnail # V 80. letech byl metal na vrcholu. Na zlaté časy zavzpomínejte v retro galerii
Mohlo by Vás zajímat:

V 80. letech byl metal na vrcholu. Na zlaté časy zavzpomínejte v retro galerii

Poslední roky žil hudebník v ústraní a s podporou rodiny podstupoval nepřetržitou léčbu proti rakovině. Zemřel ve svých 65 letech.

Další články

Zavří­t reklamu