Mladí lidé si buď vůbec neuvědomovali, jakou památku ničí, anebo ještě hůř - věděli to, ale bylo jim to jedno.

Mladí lidé si buď vůbec neuvědomovali, jakou památku ničí, anebo ještě hůř - věděli to, ale bylo jim to jedno. | zdroj: boredpanda.com


Přírodní památka se formovala miliony let. Partička teenagerů ji zničila za několik sekund

TÉMATA: přírodní památka | velká británie

user-avatar

Simona Knotková

22. 06. 2018 | 12:00

Brimham Rocks je skalní útvar v Severním Yorkshiru, který počasí formovalo 320 milionů let. Skupinka pěti teenagerů ho zvládla navždy zničit za několik vteřin.

Incident se stal první červnový den. "Okolo tři čtvrtě na devět večer byla viděna skupina pěti mladých lidí, jak tlačí do kamene na vrcholu skalního útesu. To způsobilo, že kámen z útesu spadl a skála se porušila. Poškození skalního útvaru je nezvratné a celý objekt je nyní v nebezpečném stavu," sdělila mluvčí severoyorkshirské policie.

Neznámí pachatelé se neopomněli na celém díle také podepsat. Podle autorit ublížili nejenom přírodní památce, ale ohrozili také svou bezpečnost a bezpečnost možných návštěvníků.

"Některým lidem to možná připadá jako legrace. Ve skutečnosti je však takové chování naprosto nesmyslné a zbytečné," nechala se slyšet Helen Clarke z National Trust, organizace pro správu britských památek.

user-avatar

Simona Knotková

22. 06. 2018 | 12:00

Zavří­t reklamu