válkaČeskoslovenskoobjevy

Případ zmizení Kennyho Veache: zahynul v podivné jeskyni v Nevadě

Ztracených nebo zmizelých lidí je mnoho, ale případ Kennyho Veache je bizarní a tajemný. Klíčem může být neméně podivná jeskyně kdesi v Nevadské poušti.

Tomáš Chalupa 5. února 2018

Kenny Veach zmizel 10. listopadu roku 2014. Tehdy řekl své rodině, že jde na dvoudenní výlet do Sheep Mountains. Z výletu se ale domů nikdy nevrátil. Rodina věděla, kam přesně se vydal. O měsíc dříve se totiž zmínil, že objevil velmi podivnou jeskyni v Nevadské poušti a chtěl by ji ještě jednou prozkoumat. V jeskyni údajně cítil nějaký druh nadpřirozené energie a celkově se mu zdála velmi podivná.

Své zážitky sdělil také na kanálu YouTube. „Chodím dálkové pochody. Jednou jsem při mém výletu poblíž Ellisovy letecké základny našel velmi podivnou jeskyni. Vchod do ní měl téměř dokonalý tvar písmene M. Vždycky jsem vlezl do každé jeskyně, kterou jsem objevil. Když jsem ale chtěl vstoupit do téhle, celé moje tělo začalo vibrovat. Čím blíže jsem byl vchodu, tím silnější byly vibrace. Dost mě to vyděsilo a raději jsem odtamtud rychle vypadl. Byla to jedna z nejdivnějších věcí, co se mi kdy stala,“ napsal na YouTube Veach. Zveřejnil zároveň video z oblasti, kde jeskyni našel. Nedá se však podle ní identifikovat, kde přesně se nachází.

Jisté je, že se Veach k jeskyni vypravil znovu a už ho nikdo nikdy neviděl. Když se nevrátil, byla vytvořena skupina dobrovolníků, která po něm v rozlehlé oblasti začala pátrat. Podařilo se jí po týdnu najít Veachův mobilní telefon před vchodem do opuštěné důlní šachty. Kromě telefonu ale nic na místě nebylo, žádné stopy po jeho přítomnosti, oděv, cokoliv. Tělo ani nic jiného nebylo nikdy nalezeno nejen v důlní šachtě, ale ani v jejím okolí. Pátrání bylo ukončeno jako neúspěšné. Veach zkrátka zmizel beze stopy, pokud tedy nepočítáme onen mobilní telefon. Existují dokonce lidé, kteří se domnívají, že Veach nezmizel a že celý příběh jen nastražil, aby se udělal zajímavým. To se ale nezdá příliš pravděpodobné a Veach je nepochybně pohřešovaný. Jestli se mu podařilo dojít do tajemné jeskyně se vchodem ve tvaru písmene M, nebo zmizel někde po cestě v poušti, se zatím neví a možná se to nikdy nezjistí.

Další články

Zavří­t reklamu