Princezna Diana s malým Harrym

Princezna Diana s malým Harrym | zdroj: mirror.co.uk


Princeznu Dianu nejvíce zraňovaly pomluvy, že její syn Harry je nemanželský. Bývalý bodyguard vzpomíná na její první milostnou aféru

TÉMATA: vztahy | příběhy | láska | lady diana | velká británie | monarchie

user-avatar

Yvonne K.

18. 07. 2017 | 13:00

Letos v srpnu uplyne 20 let od tragické autonehody, při které zahynula britská princezna Diana. Kolem její smrti dosud panují nejasnosti, stejně jako kolem jejího manželství s princem Charlesem a mimomanželských afér. Dodnes mnoho lidí věří, že mladší syn Harry je plodem Dianina vášnivého románku s majorem Jamesem Hewittem. Diany se ovšem tyto spekulace šířené bulvárními médii prý ze všeho nejvíce dotýkaly. Nezakládaly se totiž na pravdě. Alespoň to tvrdí její bývalý bodyguard Ken Wharfe.

Ken Wharfe se stal princezniným nejbližším důvěrníkem v roce 1986, kdy si začala poměr s britským oficírem Jamesem Hewittem. Podle něj se ti dva seznámili na večírku, který pořádala Dianina dvorní dáma Hazel West. Hewitt tam málem ani nedorazil, neboť měl domluvenou jinou schůzku, ale na poslední chvíli ji zrušil. “Kdyby jako džentleman dodržel slovo, nikdy by asi nedošlo k jedné z nejskandálnějších afér v historii monarchie,” uvádí Wharfe ve svých vzpomínkách.

V té době prý Diana již měla chuť si s někým začít. “Víš, opravdu si myslím, že je čas roztáhnout křídla,” svěřila se u bazénu Wharfovi. Jak dále prozradila, její manželství s Charlesem bylo již mrtvé. Brzy po narození prince Harryho se totiž Charles začal opět stýkat s Camillou Parker Bowles. “Snažila jsem se, opravdu jsem se snažila, ale on mě prostě nechtěl. Už dva roky nespíme ve stejné posteli,” prozradila mu. Trpěla bulimií a pokusila se několikrát o sebevraždu, ale jak sama přiznala: “Bylo to volání o pomoc, jenže nikdo  to nevyslyšel.” Diana a Charles s druhým synem Harrym

S Hewittem si hned padli do oka. Když jí řekl, že je instruktorem jízdy na koni, svěřila se mu, jaký má strach z koní, a on jí nabídl, že jí pomůže se tohoto strachu zbavit. Domluvili se tak na další schůzce a brzy poté odstartoval jejich milostný románek. Podle Wharfa se Diana zpočátku ostýchala k tomu přiznat a svůj vztah zapírala. “Nic se neděje,” prohodila celá zrudlá v autě, když se vracely tryskem ze staré chaty, která patřila Hewittově matce a posléze stala hnízdečkem milenecké lásky.  “Vrzání dřevěných podlah v ložnici vyprávělo příběh hlasitěji než jakékoli přiznání,” naznačil Wharfe, co se tam ve skutečnosti dělo. Diana s Jamesem Hewittem (1989)

James Hewitt to s ženami uměl a Dianě poskytl tehdy to, po čem tolik toužila – pozornost, náklonnost i vášeň. Užívala si to. Charles nebyl hloupý a věděl, jak se věci mají, ale vyhovovalo mu to, protože měl od Diany načas pokoj. Byla tehdy klidnější, spokojenější a nedělala mu doma takové scény.

Jenže i přes veškerá bezpečnostní opatření se Dianinu aféru nepodařilo před veřejností utajit. Tiskem se začaly šířit různé spekulace a drby. Diana si prý z toho vesměs nic nedělala, ale vadilo jí, že se zpochybňovalo Harryho otcovství. Když o tom s Wharfem mluvila, tekly jí slzy. I dvacet let od její smrti stále mnoho lidí věří, že Harryho biologickým otcem je ve skutečnosti Hewitt; zdá se jim, že ti dva jsou si podobní. Diana a její bodyguard Ken Wharfe

“Jednoduché srovnání dat dokazuje, že je vyloučené, aby byl Hewitt otcem Harryho,” tvrdí ovšem Dianin bývalý bodyguard. “Harry se narodil 15. září 1984, což znamená, že byl počat kolem Vánoc 1983, když jeho bratru Williamovi bylo 18 měsíců. Diana se seznámila s Jamesem Hewittem až v létě roku 1986,” argumentuje Wharfe. Pokud jde o Harryho zrzavé vlasy, je to rodový rys Spencerů. “Kdokoli, kdo viděl fotografii Dianiny sestry Jane v mládí, to může dosvědčit,” podotýká.

Wharfe prohlašuje, že Diana bez jakýchkoliv pochybností věděla, že Harryho otcem je Charles. “Řekla mi: ‘Nevím, jak jsme s manželem Harryho mohli zplodit, protože tou dobou už se vrátil ke své dámě, ale jedna věc je jistá, že se nám to skutečně podařilo’.”

 

user-avatar

Yvonne K.

18. 07. 2017 | 13:00

Zavří­t reklamu