válkaČeskoslovenskoobjevy

Princezna Diana se šla potají vykoupat do Podolí, málem ji z bazénu vyhodili

Princezna Diana se šla potají vykoupat do Podolí, málem ji z bazénu vyhodili
Zdroj: pinterest

Britská princezna Diana v roce 1991 navštívila Prahu se svým manželem princem Charlesem. V té době již královský pár procházel manželskou krizí, což dokládá skutečnost, že při ubytování na Pražském hradě spali odděleně. Princezna se také tajně vypravila vykoupat do plaveckého bazénu v Podolí, ze kterého ji málem vyhodili.

vap 28. července 2018

Byla to velká událost, když do tehdejšího Československa v květnu roku 1991 dorazil britský královský pár, princ Charles s princeznou Dianou. Neubytovali se v hotelu, ale jako poslední zahraniční návštěva obývali státní apartmány na Pražském hradě.

„Princ Charles měl svoji ložnici na úrovni prvního patra a Diana o patro výš – tam, kde se dnes nachází kancelář manželky prezidenta republiky,“ sdělil médiím někdejší ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt.

Přestože oba měli nabitý program, princezna se jednoho rána rozhodla, že si půjde zaplavat. Ochranka ji odvezla do plaveckého bazénu v Podolí. Tam si poctivě koupila lístek a zaplatila i stokorunovou zálohu za zámek k šatní skříňce. Poté zamířila k vnitřnímu bazénu, kde však v tu chvíli probíhal trénink sportovců. Skočila do bazénu a začala svižně plavat, aniž by si ji trenérka sportovního oddílu všimla. Teprve po delší době kdosi zpozoroval, že se do družstva vmísila neznámá vetřelkyně. Při pokusu vykázat ji do patřičných mezí ale naštěstí zakročila princeznina ochranka a předešla diplomatickému faux pas. Diana na konci návštěvy na příhodu vzpomínala s úsměvem. “Měla ráda tyto nečekané situace,“ uvedl Forejt.

Z dnešního pohledu zní až neuvěřitelně, že se něco takového mohlo tenkrát přihodit. Že bývaly doby, kdy princezna Diana nemívala v patách dotěrné paparazzi a mohla veřejně dávat na odiv svá prsa, myšleno plavecký styl.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu