válkaČeskoslovenskoobjevy

Prince George znepokojuje stav naší planety, Attenboroughův film musel vypnout

Prince George znepokojuje stav naší planety, Attenboroughův film musel vypnout
Zdroj: koláž archiv

Princ Williams bude odměňovat nejlepší řešení pro nápravu životního prostředí. Že není naše planeta v pořádku, ví už i jeho malý syn, princ George.

Simona Knotkova 7. září 2021

Před na konci loňského roku byl uveden filmový dokument Davida Attenborougha „Život na naší planetě“, v němž se legendární britský přírodovědec ohlíží zpět za svým životem a bohatou populárně naučnou prací. Se znepokojením se dívá také do budoucnosti Země a zabývá se otázkou vyhynutí živočišných druhů.

Thumbnail # Historický moment: Princ William se jako první člen královské rodiny objeví na obálce gay magazínu
Mohlo by Vás zajímat:

Historický moment: Princ William se jako první člen královské rodiny objeví na obálce gay magazínu

Mezi diváky snímku se zařadil sedmiletý princ George, který dokument zhlédl společně se svým otcem. Jak se princ William nechal slyšet v rozhovoru pro Sky News, pro malé dítě se nejednalo o příjemnou podívanou. Britský monarcha se k tomu vyjádřil u příležitosti uvedení nového ekologického ocenění The Earthshot Prize.

„S dětmi jsme v poslední době zhlédli hodně dokumentů od Davida Attenborougha, naprosto je milují. Ten poslední o vyhynutí jsme ale s Georgem museli v půli vypnout, protože nás velmi rozesmutnil. George mi řekl: ‚Už se na to nechci dál dívat.‘ Proč to muselo zajít až sem? Je mu teprve sedm let a už se mě ptá na takové věci. Vnímá to a myslím, že to tak vnímají i další sedmileté děti. Jako pro rodiče je to pro mě velmi emocionální. Každý si přeje pro své děti to nejlepší. Myslím, že následujících deset let musíme naši planetu opravovat, abychom ji mohli předat další generaci a všem budoucím a udržet prosperitu také jejich životů,“ prozradil vévoda z Cambridge. Jeho děti dostaly rovněž šanci si s Attenboroughem popovídat a položit mu pár otázek.

Ekologické snahy prince Williama nejsou žádnou novinkou. Se svou Earthshot Prize chce nyní oceňovat ta nejlepší řešení pro největší celosvětové enviromentální problémy. V následující dekádě bude každý rok vybírat pětici kandidátů, které podpoří částkou ve výši milionu liber.

„Přišlo mi, že existuje spousta lidí, kteří chtějí dělat tolik dobrých věcí pro životní prostředí, a jediné, co potřebují, je trocha katalyzátoru, trocha naděje a pozitivismu, že skutečně můžeme změnit věci. Myslím, že naléhavost s optimismem skutečně tvoří činy. The Earthshot Prize tohoto optimismu a naléhavosti proto využívá, aby našla řešení pro některé z největších světových problémů,“ řekl o nové ceně princ Williams.

Další články

Zavří­t reklamu