válkaČeskoslovenskoobjevy

Princ Harry se práce neštítí. V Nepálu pomohl znovu postavit školu zničenou zemětřesením

Princ Harry se práce neštítí. V Nepálu pomohl znovu postavit školu zničenou zemětřesením
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 6 fotek+ 7 fotek

Vloni v dubnu udeřilo na Nepál ničivé zemětřesení, které si vyžádalo přes osm tisíc lidských životů. Do poškozené oblasti se letos vydal princ Harry a během své oficiální návštěvy pomohl například znovu postavit školu.

Simona Knotkova 7. dubna 2016

Princi Harrymu nejsou lhostejné osudy jiných lidí. V březnu se vypravil do himalájských hor a společně s charitativní organizací Team Rubicon UK přiložil svou ruku k dílu při obnově zničené vesnické školy. Nepálské děti, které se dosud učily v provizorně zařízených třídách, tak konečně dostanou plně vybavené prostory.

Princ přitom původně plánoval v zemi pobýt jenom pět dní. Když se ale seznámil s místnimi lidmi, rozhodl se ještě nějakou chvíli zůstat a pomoci se stavbou. „Lidé, které jsem poznal, a krása této země dělají můj odjezd velmi těžkým. Naštěstí ještě neodcházím. Rozhodl jsem se strávit dalších šest dnů v odlehlé vesnici a společně s charitou znovu postavit školu. Jsem vděčný za tuto příležitost na konci mé oficiální návštěvy a jsem rád, že můžu přispět svým malým dílem na obnovu této nádherné země,“ sdělil.

Nebyla to ovšem jeho jediná výpomoc. Podílel se také na výstavbě solární farmy a opravě hydroelektrické turbíny, díky níž bude znovu zajištěn přísun elektřiny do více jak tří stovek domovů.

Harry s pracovníky Team Rubicon UK.

Harry s pracovníky Team Rubicon UK.

„Zdejší komunita byla jedna z těch nejživějších a nejradostnějších, jaké jsem kdy měl tu čest potkat. Nebyla tam ani trocha poraženecké nálady. Zúčastnil jsem se vyučování v provizorní třídě a dokonce jsem si před pozadím himalájských hor zahrál volejbal. Hned nato mě při oslavách svátku Hólí postříkali červenou barvou. Takový den prostě nezažíváte běžně!“ popisuje své zážitky Harry.

„To, co se stalo této zemi, je velká tragédie. Lidé, které jsem potkal, se ale dívají dopředu. Doufám, že všichni, co si o mé návštěvě přečtou, pochopí, že Nepál je jednoznačně země, kterou musíte navštívit,“ uzavírá princ.

Další články

Zavří­t reklamu