Rychlé šípy a Široko ožívají na fotografických kolážích.

Rychlé šípy a Široko ožívají na fotografických kolážích. | zdroj: jirikubik.com


Příběh Stínadel, Vontů a Ježka v kleci ožívá v nádherných kolážích

TÉMATA: fotografie | umění

user-avatar

chalkon

2. 10. 2015 | 16:00

Ježek se znovu objevil a v uličkách Stínadel to začíná vřít! Chlapci se po nocích vydávají za tajemstvím velkého Vonta, Jan Tleskač píše svůj deník a posvátné ginkgo čeká na své objevení ve skryté zahradě. Stínadla znovu ožívají!

Fotograf Stanislav Petera a retušér Jiří Kubík zpracovali tajemný příběh isnpirovaný dílem Jaroslava Foglara, na kterém vyrůstalo několik generací mladých chlapců i slečen. V sérii šesti fotografií vás vezmou do zákoutí Stínadel, kde se rozehrává příběh plný tajemství, napětí i kamarádství. Kalendář je výsledkem téměř dvou měsíců práce a stovek hodin strávených postprodukcí. Chlapce ze Stínadel si zahráli vedle dalších i členové 97. oddílu Vlčáci ze střediska Junáka Hiawatha Praha.

"O tom, kde se Stínadla nacházela, se do teď vedou mezi zasvěcenými spory. A protože některá místa, popisovaná v knihách Jaroslava Foglara, buď vůbec neexistují, nebo vypadají jinak, než jsme si je představovali my, vytvořili jsme si Stínadla vlastní. Poskládaná z malebných uliček staré Prahy, starých stromů i kluzkých střech," uvádějí autoři na svých webových stránkách. 

user-avatar

chalkon

2. 10. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu