válkaČeskoslovenskoobjevy

Při platbě kartou žena namísto spropitného napsala PIN. Přišla o více jak 160 tisíc

Při platbě kartou žena namísto spropitného napsala PIN. Přišla o více jak 160 tisíc
Zdroj: odditycentral.com

Návštěva švýcarské kavárny se sedmatřicetileté Rusce pořádně prodražila. Namísto spropitného napsala při platbě online totiž číslo svého PINu, a přišla tak o více jak 160 tisíc korun.

Simona Knotkova 9. května 2018

Olesja Šemjakowa navštívila kavárnu New Point ve švýcarském Dietikonu letos v únoru. Společně se synem si objednala kávu a dort a obdržela účet v hodnotě 23,7 švýcarských franků, tedy cca 505 korun. Ruska žijící ve Francii se rozhodla, že útratu uhradí kartou. Na řádek vyhrazený pro spropitné ale omylem napsala číslo svého PINu. Osudové chyby si všimla až za měsíc při pohledu na výpis z účtu. S PINem 7686 přišla převodem na naši měnu o více jak 164 tisíc korun. Bohužel to zatím nevypadá, že by žena měla dostat své peníze zpět.

Policie stejně jako banka nekvalifikovaly případ jako kriminální čin nebo podvod, a nemohly proto podniknout příslušné kroky. Šemjakowa kontaktovala majitele kavárny, který ji nejprve slíbil, že celou částku vrátí zpět do konce března. Peníze jí zpět ale neposlal a přestal komunikovat. Žena se nakonec dozvěděla, že vyhlásil bankrot a podnik zavřel.

„Nechápu, jak si majitel kavárny může nechat mé peníze, a já proti tomu nemůžu nic udělat. Tohle není férové!“ sdělila bezmocná Ruska médiím.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu