válkaČeskoslovenskoobjevy

Přežila nehodu letadla, přejeli ji zavolaní hasiči: Přečtěte si o 10 nejbizarnějších a nejnešťastnějších úmrtích

Přežila nehodu letadla, přejeli ji zavolaní hasiči: Přečtěte si o 10 nejbizarnějších a nejnešťastnějších úmrtích
Zdroj: factsc.com

Smrt je sama o sobě tragickou událostí. Jak se můžete dozvědět v následujícím článku, s některými lidmi si osud pohrál ještě o něco krutěji.

Simona Knotkova 6. května 2019

1. Utonutí na párty plavčíků

V roce 1985 se v rekreačním středisku v New Orleans konala párty plavčíků. Záchranáři na konci července oslavovali úspěšné léto, ve kterém se nikdy neutopil. Bylo to poprvé, co k něčemu takovému došlo. Když oslava skončila, čtveřice plavčíků uklízela bazén, když objevila mrtvolu jednatřicetiletého Jerome Moodyho.

2. Střílel po kaktusu, ten na něj spadl

David Grundman a James Joseph Suchochi si v roce 1982 vyšli na arizonskou poušť. Grundman začal pro zábavu střílet po kaktusu saguaro. Rostlina stará několik staletí, vážící přes dva metráky a na výšku dlouhá skoro osm metrů, se nakonec zhroutila a spadla na Grundmana.

3. Přežila nehodu letadla, přejeli ji hasiči

6. července 2013 cestovala školačka Ye Mengyuan společně se svými spolužáky a učiteli z Číny do Kalifornie, když mělo letadlo nehodu. Dívce se podařilo přežít, ale následně ji přejeli hasiči, kteří ji v nánosech hasící pěny přehlédli.

4. Předváděla, jak zemřela její sestra, sama při tom zahynula

Yooket Paen z thajské vesnice se v dubnu 1991 procházela poblíž elektrického vedení. Nešťastně uklouzla na blátě a zabil ji upadlý elektrický drát. Ještě toho dne ukazovala o pět let mladší Yooket Pan svým sousedům, jak k celému incidentu došlo. Sama ale uklouzla na blátě a potkal ji stejný osud jako její sestru.

5. Propadla se pod ním zem

V roce 2013 uslyšel Jeremy Bush z předměstí Tampy Bay křik, který vycházel z obýváku jeho bratra. Když na místo dorazil, objevil přes devět metrů širokou díru, v níž bratr Jeff zmizel. Jeremy se ihned vrhl do sutin, ale muže nenašel. Neobjevili ho ani přivolaní záchranáři. Jejich monitorovací přístroje ukazovaly, že v díře se nikdo živý už nenachází. Mrtvé tělo se nikdy nepodařilo najít.

6. Unikl z hořící lodi, po 41 letech zemřel na Titanicu

Ramon Artagaveytia z Uruguaye byl jedním ze 65 cestujících, kteří přežili požár a potopení lodi America. K tragédii došlo 24. prosince 1871 a muž ještě dlouho po ní trpěl posttraumatickou stresovou poruchou. V nocích se probouzel zpocený a křičel: „Hoří!“ Bez záchranné vesty neabsolvoval ani tu nejbezpečnější jízdu na loďce. O 41 let později svůj strach konečně překonal a nastoupil na palubu parníku Titanic. Uklidňoval se, že Titanic má na rozdíl od Americy telegraf a při možné tragédii bude tedy moci komunikovat se světem. Jak to nakonec dopadlo, víme všichni… A Artagaveytia nepatřil mezi šťastné zachráněné.

7. Pád do kanálu s vařící vodou

V prosinci roku 2002 se dva muži Michael Wright a Sean Doyle poprali na ulici kvůli ženě. Wright strčil Doylea do pět metrů hlubokého kanálu. Voda v něm měla 148 stupňů. Záchranáři se k němu dostali až po čtyřech hodinách, když jeho tělo bylo už doslova uvařené. Doyle byl přitom ještě dlouho po pádu při smyslech.

8. Zemřeli v leteckém simulátoru

Letadlo letící z Wichity do Meny mělo nehodu a narazilo do dvoupatrové budovy leteckého střediska Flight Saftey Cessna Learning Center at Wichita’s Mid-Continent Airport. Zemřeli i tři lidé, kteří se v „bezpečí“ leteckého simulátoru učili létat.

9. Vyhnul se elektrickému křeslo, zabila ho elektřina v cele

V roce 1983 byl dvaadvacetiletý Michael Anderson Godwin odsouzen za vraždu. Původní trest smrti na elektrickém křesle byl po odvolání nakonec změněn na doživotí. V roce 1989 seděl na záchodě ve své cele a snažil se napojit sluchátka k televiznímu setu. Jeden z drátků ale nešťastnou náhodou překousl a následný elektrický výboj ho zabil.

10. Spadla na něj kráva

Manželská dvojice z Brazílie pokojně spala, když střechou nad jejich ložnicí proletěla uprchlá kráva a zalehla pětačtyřicetiletého muže. Ten ještě v pořádku dojel do nemocnice, kde si mysleli, že má pouze zlomenou nohu. Během čekání na doktora ale zemřel v čekárně na vnitřní krvácení.

Další články

Zavří­t reklamu