válkaČeskoslovenskoobjevy

Překvapivý příběh za ikonickým účesem princezny Diany

Překvapivý příběh za ikonickým účesem princezny Diany
Zdroj: goodhousekeeping.com

Bývalý vlasový stylista tragicky zesnulé princezny Diany odhaluje, proč si jeho prominentní klientka nechala počátkem 90. let nakrátko ostříhat své vlasy. Ve stejné době se zbavila i svého letitého zlozvyku – kousání nehtů.

Yvonne Pokorná 7. srpna 2017

Když byl vlasový stylista Sam McKnight v roce 1990 povolán k focení pro britskou verzi časopisu Vogue, bylo mu dopředu naznačeno, že bude česat opravdu významnou osobu. Zprvu si myslel, že půjde o Margaret Thatcherovou, ale místo ní se na place objevila princezna Diana. Vlasy jí tehdy sahaly téměř po ramena, a Sam McKnight tak pro účely focení použil pár triků. Vlasy jí sčesal dozadu pod ozdobný diadém a vzadu je sepnul sponkami, aby to vypadalo, že princezna má krátký účes. Dianě se líbilo, jak ji učesal, a zeptala se ho: “Co byste udělal s mými vlasy, kdybych vám ponechala zcela volnou ruku?” Bez váhání odpověděl: “Všechny bych je ostříhal.” Diana vzápětí učinila spontánní rozhodnutí – ostříhat.

Britská princezna Diana v 90. letech

Britská princezna Diana v 90. letech

Slavný účes, jímž ozdobila obálku časopisu Vogue, byl na světě. Mnoho žen ji pak začalo napodobovat. “Byl to skutečně protipól k velkým hřívám osmdesátek, ženám dodal více sportovního, androgynního vzhledu, ale protože ho nosila princezna Diana, bylo to pořád ohromně ženské,” tvrdí McKnight.

Diana na obálce časopisu Vogue v roce 1991

Diana na obálce časopisu Vogue v roce 1991

Lady Di zůstala krátkému účesu již věrná a Sam McKnight jí upravoval vlasy prakticky každý týden, kdy přijížděl do Londýna nebo když princeznu doprovázel na její oficiální cesty. V prosinci 1991 se na titulní obálce časopisu Vogue objevila tvář princezny Diany s krátkými vlasy a v černém roláku, jak si opírá bradu o složené ruce. S tímto ikonickým portrétem se pojí ještě jeden zajímavý detail. Krátce před jeho vznikem skoncovala britská princezna se svým letitým zlozvykem kousat si nehty a od té doby se mohla nejen na fotkách pyšnit jejich krásou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu