válkaČeskoslovenskoobjevy

Překrásná Laura Antonelliová, jak hluboko klesla: Belmondo, kokain, plastiky a vězení

Překrásná Laura Antonelliová, jak hluboko klesla: Belmondo, kokain, plastiky a vězení
Zdroj: wikicommons
+ 8 fotek+ 9 fotek

Bývala nejkrásnější italskou herečkou 70. let. Na její filmy se v socialistickém Československu stály fronty a při svlékacích scénách se v sále nedýchalo. Laura Antonelliová (+74), která se proslavila především filmem Bože, jak hluboko jsem klesla, však celou svou hereckou kariéru velice trpěla.

Petr Gotlieb 2. července 2015

Narodila za války v Pule, tehdy v jugoslávském městě, 28. listopadu 1941. Po válce se její rodiče přestěhovali do Neapole. Tam Laura vystudovala místní Akademii tělesné výchovy. Sportovkyní, ani tělocvikářkou se nestala, ale křivkám jejího těla tahle pohybová průprava jistě prospěla. Filmoví diváci to pak mohli posoudit a ocenit mnohokrát.

Poté šla v sedmdesátých a osmdesátých letech z role do role. Za postavu venkovské služtičky, která zasvětí do tajů lásky syna svého zaměstnavatele, v eroticky motivované komedii Zlomyslnost, obdržela v roce 1973 Donatellova Davida.

Mezinárodní hvězdu z ní však učinila teprve postava sicilské markýzy, o jejímž bouřlivém životě, plném milostných vzplanutí a zklamání, vypráví satirická komedie o hluboké morální krizi bohaté šlechty Bože, jak hluboko jsem klesla. Italský režisér Luchino Visconti o ní tehdy řekl, že je erotickým snem každého Itala.

Po celou svou hereckou kariéru si ovšem Laura nevěřila a byla velice nevyrovnaná. „Nechápu, co na mně všichni vidí, vždyť mám krátké a tlusté nohy,“ prohlašovala nesebevědomě. Nevyšly ji ani soukromé vztahy. Nějaký čas žila s Jean-Paulem Belmondem, kterého přebrala krásné Bondově dívce Ursule Andressové.

V osmdesátých letech se pokusila o návrat na velká plátna remakem filmu Malizia, který kdysi odstartoval její kariéru. Skončilo to totálním propadákem a herečka začala brát drogy. Její tvář opuchla a postava ztloustla. V devadesátých letech podstoupila nejen odvykací kúru, ale i několik plastických operací.

V roce 1991 ji policie obvinila z obchodu s drogami poté, co našli v jejím domě 36 gramů kokainu. Soud poslal Lauru nejprve na tři a půl roku do vězení. V odvolacím procesu byla zproštěna viny, ale nový start se jí nepodařil. Neštěstí dovršilo znetvoření po zpackaném zkrášlovacím zákroku a hospitalizace v psychitrické léčebně.

Před naprostou bídou ji zachránila přímluva přátel a doživotní renta od ministerstva kultury. Laura Antonelliová umírá na infarkt ve věku 73 let, zcela osamocená v Ladispoli nedaleko Říma. Její poslední slova byla: „Líbilo by se mi žít důstojněji a klidněji, i když pozemský život už mě nezajímá. Chtěla bych jenom, aby se na mě zapomnělo.“

Další články

Zavří­t reklamu