válkaČeskoslovenskoobjevy

Před miliony let žili na Zemi mimozemšťané, vědci tuto myšlenku stále neopouští

Před miliony let žili na Zemi mimozemšťané, vědci tuto myšlenku stále neopouští
Zdroj: pixabay.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Pokud si myslíte, že druh Homo sapiens je jediný inteligentní tvor, který kdy žil na Zemi, možná se mýlíte. Podle některých vědců je možné, že na Zemi dříve existovala vyvinutá civilizace, která přiletěla z vesmíru. Otázkou je, kde je jí konec a proč o ní nemáme žádné důkazy.

Tomáš Chalupa 26. dubna 2021

V roce 2018 Gavin Schmitt, který pracoval na klimatických modelech pro NASA, přišel se zajímavým experimentem. Snažil se zjistit, jestli by naše moderní civilizace měla schopnost najít známky existence jiné inteligentní civilizace, ovšem staré miliony let. Život na Zemi existuje 3 miliardy let, lidé jsou na ní přítomni jen zlomek tohoto času. Co když před miliony let existovala jiná vyspělá civilizace, dokázali bychom najít její pozůstatky?

Není to vůbec jisté. Podle fyzika Adama Franka bychom měli být každopádně opatrní s tvrzením, že jsme jediná technologicky vyspělá civilizace na Zemi.

Podle něj je jasné, že když jednou zanikne naše civilizace, po desítkách milionech let už nikdo nemusí být schopen najít ani pozůstatky po nás samotných. Není to totiž zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Naše města zabírají pouhé jedno procento povrchu Země, to je samo o sobě velmi málo. Není vůbec jisté, že by se procesem fosilizace zachovaly nějaké kosti nás nebo jiných inteligentních bytostí, které tu žily před námi. Stejně tak naše technologie, nástroje, domy nebo stroje se za desítky milionů let promění v prach a nezbude po nich nic, co by se dalo najít. Jak tedy můžeme jejich existenci vyloučit?

Thumbnail # Mimozemšťané z tisícovky okolních hvězd nás mohou vidět
Mohlo by Vás zajímat:

Mimozemšťané z tisícovky okolních hvězd nás mohou vidět

Vyloučit nelze nic, ale důkazy chybí. Je to podobné jako s hledáním mimozemšťanů jako takových. Nikdo je nikdy neviděl, jakýkoliv důkaz jejich existence chybí, ale přesto lidstvo v jejich existenci věří a aktivně je hledá. Stejně nejistá je ale i situace s existencí inteligentních bytostí obývajících Zemi dávno před námi. Nějaké důkazy dokonce máme, existuje několik kontroverzních a doposud nevysvětlitelných archeologických nálezů, jako jsou lidské stopy, které by měly být staré miliony let. Vědecká komunita je obecně nepřijímá, ale je i mnoho vědců, kteří se těmito teoriemi vážně zaobírají.

Thumbnail # Vyspělé mimozemské civilizace mohly existovat na Zemi před lidstvem
Mohlo by Vás zajímat:

Vyspělé mimozemské civilizace mohly existovat na Zemi před lidstvem

Dr. John Brandenburg věnující se jinak plazmové fyzice, věří, že inteligentní život existoval na Marsu, ale byl zřejmě zničen. Astronom Abraham Loeb se domnívá, že na mnoha planetách bychom nalezli, pokud bychom tam někdy doletěli, pozůstatky dávných civilizací. Není nutné neustále hledět pouze do budoucnosti a snažit se najít existující rozvinuté civilizace. Může existovat něco jako vesmírná archeologie. Ovšem zatím nejsme v hledání dávných předchůdců naší civilizace úspěšní, možná i proto, že tímto směrem nevykládáme téměř žádné úsilí. Neexistuje nic jako program CETI v archeologii, který by se zaměřoval na hledání miliony let starých civilizací. Vše tak stále zůstává v rovině spekulací a teorií.

Další články

Zavří­t reklamu