válkaČeskoslovenskoobjevy

Před koronavirem se žena chtěla uchránit koupelí v alkoholu. Zemřela

Před koronavirem se žena chtěla uchránit koupelí v alkoholu. Zemřela
Zdroj: Pexels
+ 2 fotky+ 3 fotky

V rámci prevence proti infekční nákaze se někteří lidé pouští do velice nebezpečných praktik. Případ ženy z Tchaj-wanu odhaluje, že alternativní metody mohou někdy končit velmi tragicky.

Simona Knotkova 31. března 2021

K případu, který lékaři popsali v žurnále Forensic Science International, došlo už v roce 2004. Ve světě tehdy doznívala pandemie SARS, způsobená koronavirem SARS-CoV. Nejmenovaná pětačtyřicetiletá žena z Tchaj-wanu chtěla eliminovat riziko nákazy, proto se rozhodla pro nevšední preventivní metodu. Doma si naplnila vanu blíže neurčeným 40,5% alkoholem, do kterého se naložila. Etanolová koupel se jí bohužel stala osudnou.

Thumbnail # Na bolest zad si muž naordinoval sperma do žil. Nedopadlo to dobře
Mohlo by Vás zajímat:

Na bolest zad si muž naordinoval sperma do žil. Nedopadlo to dobře

„Do tekutiny se položila okolo jedenácté večer, protože věřila, že to zabrání SARS. Okolo jedenácté dopoledne následujícího dne ji rodina našla mrtvou,“ stojí ve zprávě lékařského týmu z nemocnice v Tchaj-nanu.

Bližší vyšetřování odhalilo, že koncentrace alkoholu v ženině krvi byla 13,5 promile (1,350 miligramů na 100 mililitrů krve). Jako smrtící množství se uvádí už hladina nad 4 promile. Žena nejevila známky udušení a její hlava byla stále nad hladinou. Pitva neodhalila ani známky traumatu či drog. Lékaři se proto domnívali, že oběť vstřebala 1,5 litru 40% alkoholu skrze pouhý pobyt ve vaně. Svou roli mohly sehrát i výpary.

Thumbnail # Všechny koronaviry světa by se vešly do jedné plechovky od coly
Mohlo by Vás zajímat:

Všechny koronaviry světa by se vešly do jedné plechovky od coly

„Alkohol (etanol) může být absorbován kůží, ale k podobné intoxikaci dochází hlavně u dospělých jen velmi zřídka. Je ale možné, že žena část alkoholu vdechla, což mohlo urychlit její intoxikaci,“ míní autoři studie.

Žena byla možná později tak opilá, že už nedokázala vstát z vany, což jenom zvyšovalo hladinu absorbované látky. Přesto dodávají, že podobné případy jsou velmi vzácné. Není se proto třeba strachovat, že by k otravě mohlo dojít například po použití dezinfekčního prostředku na ruce.

Thumbnail # Koronavirus se skrytě šířil ve Wu-chanu, i když oficiálně zmizel
Mohlo by Vás zajímat:

Koronavirus se skrytě šířil ve Wu-chanu, i když oficiálně zmizel

„Dosavadní publikované studie ukazují, že po použití dezinfekce na ruce jsou hladiny alkoholu v krvi zanedbatelné nebo nejsou zjistitelné. (…) Tento tragický případ demonstruje, že lidé čelící krizi, jako je epidemie SARS, jsou schopni přijmout extrémní opatření,“ uvádí zdravotníci.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu