válkaČeskoslovenskoobjevy

Před 7 lety jim řekli, že jejich dítě je mrtvé. Letos se s ním rodiče znovu setkali

Před 7 lety jim řekli, že jejich dítě je mrtvé. Letos se s ním rodiče znovu setkali
Zdroj: odditycentral.com

Stačí jedno úřednické pochybení a celý vás život se může změnit. Přesvědčila se o tom dvojice z Ruska.

Simona Knotkova 3. března 2018

Kuriózní případ má svůj počátek v roce 2011. Mladá žena tehdy v nemocnici ve Volgogradu porodila holčičku. Lékaři jí však krátce po porodu sdělili, že dítě není schopné života a dožije se maximálně týdne. Zdrcená žena poslechla jejich rady a podepsala papíry, podle kterých se zříkala nároků na dceru a nechávala ji plně napospas nemocnici a státu. Když se z největšího šoku o pět dní později oklepala, uvědomila si, že nechce, aby dcera zemřela bez její přítomnosti. S přítelem proto znovu vyrazila do nemocnice. Tam se už však jenom dozvěděla, že holčička zemřela. Pár žil další roky s vědomím, že jejich jediný potomek je mrtvý. Vše se ale změnilo na konci loňského roku. A přišlo se na to náhodou.

Žena si chtěla vybrat peníze z bankomatu, když zjistila, že její konto je zablokované. Po návštěvě příslušného úřadu jí bylo sděleno, že dvojice dluží státu přes 85 tisíc korun. Důvod? Přes šest let neplatili za to, že jejich dítě bylo umístěno do sirotčince. Dítě, o kterém jim v roce 2011 řekli, že je mrtvé…

„Vyšlo najevo, že manželský pár byl po celou dobu přesvědčený, že jejich dcera už nežije. Po nečekaném zjištění se rodiče ihned odvolali k soudu a vyžádali si vrácení rodičovských práv,“ sdělil mluvčí federálního soudu.

V procesu manželé uspěli a na začátku letošního roku byla celá rodina konečně pohromadě. Není jasné, zda partneři nyní zažalují nemocnici, která kvůli fatální úřednické chybě na sedm let „pohřbila“ jejich dceru. I kdyby ostatně dostali finanční odškodnění, první roky s dcerou jim už nikdo nevrátí.

Další články

Zavří­t reklamu