válkaČeskoslovenskoobjevy

Před 45 lety přistáli první lidé na Měsíci a vyfotili UFO

Před 45 lety přistáli první lidé na Měsíci a vyfotili UFO
Zdroj: Profimedia.cz

Během lunárních misí amerického vesmírného programu Apollo v letech 1969-1972 spatřili kosmonauti nad povrchem Měsíce záhadné záře a svítící objekty, které se objevily i na několika jejich snímcích, které zde pořídili. Šlo pouze o hru slunečních paprsků a odrazů světel na čočce fotoaparátů, jak tvrdí NASA, nebo o kosmické lodě mimozemských civilizací, jak věří někteří ufologové a záhadologové?

sys 5. července 2014

Apollo 11, 20. července 1969: Neil Armstrong a Buzz Aldrin jako první lidé přistáli na Měsíci. Na obloze mimo jiné zachytili tento podivný útvar, který nebyl nikdy identifikován. Kromě toho také uviděli nad hlavou dvě obří kosmické lodi, které je údajně pozorovaly.

Apollo 12, 14. – 24. listopadu 1969: na povrch Měsíce vystoupili Charles Conrad a Alan Bean. Na filmovém záběru, který tu pořídili, se objevil ve výšce asi 100 mil nad povrchem Měsíce neidentifikovaný zářivý disk.

Apollo 14, 31. ledna – 9. února 1971: třetí přistání na Měsíci (Alan Shepard a Edgar Mitchell). Fotografie z kráteru Lansberg na Měsíci během třetího přistání na Měsíci (Alan Shepard a Edgar Mitchell). Je sestava světel vpravo dole jen světelným odrazem, nebo neznámým tělesem, které na Měsíc připlulo odněkud z Vesmíru?

Apollo 15, 1971: čtvrté přistání na Měsíci. Kosmonauti David Scott a James Irwin měli k dispozici terénní průzkumné vozidlo Lunar Rover. Všimněte si však objektu na pozadí, který se vynořil zpoza hory.

Apollo 16, 1972: páté přistání na Měsíci (John Young a Charles Duke). Když se kosmonaut Charles Duke procházel po měsíčním povrchu, objevil se za ním na obloze zářivý objekt ve tvaru disku. Že by létající talíř, kvůli němuž NASA raději předčasně ukončila svůj vesmírný program?

Další články

Zavří­t reklamu