válkaČeskoslovenskoobjevy

Před 30 lety ztratil paměť. Díky zprávám o koronaviru ji získal zpět

V roce 1990 opustil sedmadvacetiletý Ču Ťia-ming své rodné město Čch‘-šuej v provincii Kuej-čou a vycestoval za prací do provincie Fu-ťien. Zde se živil jako dělník na stavbě. Jednoho dne utrpěl vážný úraz, který mu způsobil ztrátu dlouhodobé paměti. Ču si nepamatoval své jméno ani odkud pochází. Shodou okolností v té době ztratil také doklady a brzy skončil jako bezdomovec na dlažbě.

V neštěstí ho potkalo štěstí v podobě manželského páru, který mu nabídl, že může bydlet s nimi. „Byli jako má rodina a díky nim jsem pocítil teplo domova,“ vypráví dnes sedmapadesátiletý muž.

Společně s nimi se v roce 2015 přestěhoval do města Jün-che v provincii Če-ťiang, cca 1500 kilometrů daleko od zapomenutého rodiště. Právě zde si začal postupně vzpomínat na střípky ze svého předešlého života. Zlom však nastal teprve letos, a to díky koronavirové epidemie. Ču sledoval televizní relaci, kde jela reportáž z města Čch‘-šuej. Náhle si vzpomněl, že právě to je místo, odkud pochází.

Kontaktoval místní policii, která úspěšně našla jeho třiaosmdesátiletou matku a čtyři sourozence. Otec zemřel už před osmnácti lety. Ve videohovoru se Ču s příbuznými po letech znovu setkal. „Už jsem myslela, že tě nikdy neuvidím. Jsem šťastná, že jsi pořád tady,“ neskrývala matka své dojetí.

Muž si nyní zařizuje nové trvalé bydliště a doufá, že se svou rodinou již brzy shledá naživo. „Sním o tom, že se vrátím domů. Tolik se těším,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu