Steve Jobs by 24. února oslavil 62 let.

Steve Jobs by 24. února oslavil 62 let. | zdroj: vintag.es


Přečtěte si, jak vznikaly legendární fotky Stevea Jobse z roku 1984

TÉMATA: portréty | fotografové

user-avatar

Simona Knotková

2. 03. 2017 | 11:07

Mezi jedny z nejproslulejších snímků jihoafrického fotografa Normana Seeffa patří také fotky Stevea Jobse z roku 1984. Pro stránku iPhone Savior umělec prozradil, jak fotografie vznikaly.

Bylo to zrovna v roce, kdy na trh vstoupil první Macintosh. Norman Seeff se sešel se zaměstnanci Applu, aby s nimi nafotil několik fotografií. Překvapilo ho, jaká uvolněná nálada ve firmě panovala.

"Byli spíš jako komuna, velmi se lišili od klasických společností. Vládla tam rodinná atmosféra. Steve Jobs do focení nijak nezasahoval. Vypadal jako dítě, které si chce hrát. Užíval si to," vzpomíná Seeff.

Po vyfocení Apple týmu jel k Jobsovi domů do Woodsidu. Známé fotografie se sedícím Stevem s počítačem v klínu ovšem Seef dle svých slov nearanžoval a vznikly z chvilkové inspirace. "Sedli jsme si k němu do nevybaveného obývacího pokoje a povídali si. Mým záměrem bylo vytvořit mezi námi upřímný vztah, aby zapomněl, že tam nějaký foťák vůbec je. Nechal se tou chvíli natolik unést, že na chvíli odešel a pak se vrátil s novým Macem, se kterým si sedl na zem. Nic jsme nevymýšleli, prostě to vyplynulo z toho momentu."

Když Steve Jobs v roce 2011 zemřel, jedna z fotografií skončila na titulní straně magazínu Time.

 

user-avatar

Simona Knotková

2. 03. 2017 | 11:07

Zavří­t reklamu