Na operačním sále vás lékaři za jistých podmínek mohou i upálit.

Na operačním sále vás lékaři za jistých podmínek mohou i upálit. | zdroj: odditycentral.com


Prdy pacientky způsobily požár v operačním sále

TÉMATA: japonsko | nemocnice | laser

user-avatar

Yvonne K.

1. 12. 2016 | 08:00

Únik střevních plynů nejmenované japonské pacientky zažehl požár během chirurgického zákroku laserem a způsobil jí vážné popáleniny po celém těle. O případu informovala tokijská nemocnice, která zákrok prováděla.

K incidentu sice došlo už 15. dubna, ale do hlavních novinových titulků se informace dostala až nedávno, kdy tým odborníků uzavřel vyšetřování případu konstatováním, že nehodu způsobily střevní plyny pacientky. Nejmenovaná asi třicetiletá žena podstoupila operaci děložního čípku, při které byl použit laser. Právě laser zažehl plyny, které pacientka při zákroku vypouštěla.

“Když pacientčiny střevní plyny unikly do prostoru operačního sálu, vznítily se při kontaktu s laserovým zářením. Oheň se rozšířil, až nakonec chytla i  rouška na operované a způsobila požár,” stojí ve vyšetřovací zprávě. Podle komise v operačním sále nebyly přítomny žádné hořlavé materiály a veškeré zařízení normálně fungovalo.

Ženě nehoda přivodila nejen šok, ale i popáleniny na většině jejího těla včetně pasu a dolních končetin.

Pokud se tedy chystáte podstoupit laserový chirurgický zákrok, raději nejezte před operací fazole či jiné potraviny, které nadýmají. V tomto případě by totiž nemuselo platit lidové rčení: „Kdo prdí, zdraví si tvrdí.“

 

user-avatar

Yvonne K.

1. 12. 2016 | 08:00

Zavří­t reklamu