Prasata na Bahamách | zdroj: whenonearth.net


Prasečí ostrov na Bahamách: prasata se tu válí na pláži a plavou s lidmi v moři

TÉMATA: divy přírody | zvířata

user-avatar

Markéta Oderská

21. 03. 2015 | 07:00

Šťastná to prasata – jak jinak lze nazvat tyhle roztomilé tvory s rypáčky, kteří se celý den válí na písečné pláži a dovádí v křišťálově průzračné vodě? Krom toho se o svůj ostrov na Bahamách nemusí dělit s lidmi.

Big Major Cay, jak se místo na mapě oficiálně nazývá, je neobydlený ostrov na Bahamách, který se stal domovem asi 20 divokých prasat a selat. O tom, jak se na ostrov tihle sudokopytníci dostali, existuje několik legend. Podle jedné je tu vysadili námořníci, kteří si je po návratu z plavby chtěli opéct na rožni. Z neznámých důvodů se však nikdy nevrátili a prasata na ostrově tak zůstala. Jiná pověst líčí čuníky jako trosečníky z potopené lodi, kteří dokázali doplavat až ke břehu. Další zkazka je zas líčí jako uprchlíky ze sousedního ostrůvku. Někteří lidé se domnívají, že sem byli umístěni úmyslně k přilákání turistů.

Ať tak či onak, nežijí si vůbec špatně. Leckterý člověk by jim jejich luxus záviděl. O jídlo se starat nemusejí, to jim přivážejí na člunech turisté a místní lidé. Divočáci tak nemají nic jiného na práci než jíst, válet se v písku a cachtat se ve vodě. Životu u moře se obdivuhodně přizpůsobili a stali se z nich vynikající plavci. „Dokonce i mladá selata jsou ve vodě jak ve svém živlu,“ tvrdí floridský fotograf Jim Abernethy, který čuníky jako první před několika lety na pláži objevil. „Dokonce rádi plavou po boku lidí,“ dodává. Ačkoliv jsou to divoká prasata, divočí jen ve vodě, ale k lidem se chovají přátelsky.  

user-avatar

Markéta Oderská

21. 03. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu