válkaČeskoslovenskoobjevy

Prase maluje obrazy a prodává je za tisíce korun. Říkají mu „Pigcasso“

Prase Pigcasso bylo odsouzeno zemřít na jatkách. Díky farmě Sanctuary SA v jihoafrickém Franschhoeku bylo ale zachráněno a dnes se věnuje na zvíře velmi nezvyklé činnosti - malbě.

Simona Knotkova 3. října 2018

Pigcasso je pravděpodobně jediné prase na světě, které maluje na plátno. Všechno začalo prý náhodou, když zvíře sebralo štětec pracovníkovi z jihoafrické farmy a začalo s ním samo malovat. Od té doby stvořilo už množství abstraktních maleb. Vysloužilo si za to přezdívku upomínající na slavného španělského umělce.

Několik svých obrazů už prase také prodalo. Jeden z nich, Brexit, si koupil nizozemský sběratel za více jak padesát tisíc korun. Obraz byl pojmenován podle zvolených barev, které reprezentovaly britskou vlajku. Po výstavě v Londýně na začátku letošního roku zamířilo prasečí umění také do Paříže, Berlína či Amsterdamu. Rychle nabytá popularita prý zvíře ale nijak neovlivňuje.

„Sláva mu neleze do hlavy. Pořád je velmi skromné. Stačí mu jenom jídlo, spánek a plátno,“ tvrdí jeho opatrovatelka Joanne Lefson.

Pigcassa v akci si prohlédněte v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu