Tenhle tunel se Japoncům vyplatil. Přitahuje každý rok miliony návštěvníků, kteří v něm nalézají kýžený vnitřní klid.

Tenhle tunel se Japoncům vyplatil. Přitahuje každý rok miliony návštěvníků, kteří v něm nalézají kýžený vnitřní klid. | zdroj: twoyeartrip.com


Praha by se měla inspirovat u Japonců a stavět raději květinové tunely

TÉMATA: kvetoucí dřeviny | turistické atrakce | japonsko | vistárie

user-avatar

Markéta Oderská

21. 04. 2015 | 08:30

Rozčilená primátorka města Prahy Adriana Krnáčová by si možná měla odskočit do zahrad Kawachi Fuji v Kitakjúšú. Mají tam totiž tunel hustě obsypaný vistáriemi, které jsou symbolem buddhismu. Rozhodně zde paní primátorka nenarazí na žádné vlhké kabely a pravděpodobně ani na "debily", zato tu nalezne zenový klid a mír, tolik potřebný pro rozbouřenou lidskou duši.

Zatímco Holandsko se může pyšnit tulipány, Francie levandulemi, tak Japonsko kromě kvetoucích třešní oplývá vistáriemi. Jejich největší koncentrace je k vidění v zahradách Kawachi Fuji, vzdálených asi jen 5 hodin od Tokia.

Vodopády popínavých dřevin z čeledi bobovitých zde kvetou od jara do podzimu v několika různých barvách – od bílé, přes modrou, rudou, růžovou až po fialovou. V největším rozpuku jsou na konci dubna, kdy se tu koná každoroční festival Fuji Matsuri. V tu dobu sem proudí nejvíce návštěvníků, dychtících potěšit své smysly pastelovými barvami a sladkou vůní květin.

Jak říkají, procházka květinovým tunelem a posezení v pohádkové zahradě je balzámem na pocuchané nervy. Krom toho je vistária na rozdíl od Blanky spolehlivá a každým rokem včas rozkvete. Nepotřebuje k tomu žádné další miliardy ani "debily".  

user-avatar

Markéta Oderská

21. 04. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu