válkaČeskoslovenskoobjevy

Pracující ‚Marylin Monroe‘: Byla nejvyšší kněžkou satanistů a málem přišla o hlavu

Pracující ‚Marylin Monroe‘: Byla nejvyšší kněžkou satanistů a málem přišla o hlavu
Zdroj: afromediaentertainment.com
+ 13 fotek+ 14 fotek

Za nejznámější představitelku blonďatých sexbomb lidé běžně pokládají Marylin Monroe, ale až příchod Jayne Mansfieldové na hollywoodskou scénu dal pojmu „sexbomba“ přesnou definici a tvary. Obě herečky měly mnoho společného, nejen plavou kštici, bujné tělesné křivky a milostné pletky s bratry Kennedyovými. Obě také předčasně a tragicky zemřely.

blondie 27. března 2015

Jayne Mansfieldovou najalo v 50. letech filmové studio Century Fox jako náhradu za čím dál nespolehlivější Marylin Monroe. Ač bruneta, obarvila si Mansfieldová vlasy na blond a stala se jednou z prvních opravdových blonďatých sexbomb 50. let. V roce 1956 byla hlavní hollywoodskou ženskou hvězdou a o rok později dokonce vůdčí celebritou. Říkalo se jí pracující Marylin Monroe.

Snaživá byla více než dost. Uměla své sexy křivky prodat beze zbytku. Nezapomenutelným se stalo její faux-pas na hollywoodské večeři se Sophií Lorenovou, kdy jí z přehlubokého výstřihu málem vypadla její objemná ňadra, čímž vzala vítr z plachet své atraktivní konkurentce. Aby toho nebylo málo, na fotografy ještě jakoby nešťastnou náhodou vykoukla z výstřihu i jedna z jejích bradavek.

Jane Mansfieldová

Jane Mansfieldová

Mnoho lidí nikdy nevidělo filmy, ve kterých Manfieldová hrála, o to víc si však vybavuje hereččiny bujné tělesné proporce, jimiž ve své době zaplavila mnoho deníků a magazínů. „Tato země zná víc míry Jayne Mansfieldové než druhé přikázání,“ hřímal svého času v kostele evangelický kněz Billy Graham. A měl pravdu. Hereččiny míry 102-53-91 se neustále protřásaly, tím víc, čím objem jejích prsou kvůli jejímu pětinásobnému mateřství utěšeně narůstal a dosáhl v roce 1967 úctyhodných 117 centimetrů. Nikoho moc nevzrušovalo její 163 vysoké IQ, jímž se tak ráda chlubila, ani to, že ovládá pět jazyků, umí hrát na housle a rozumí poezii.

Vědoma si svých tělesných předností se Mansfieldová jako vůbec první hollywoodská hvězda celá svlékla před kamerou. S obnaženým poprsím rovněž pózovala pro Playboy. To jí v puritánské Americe vyneslo vlnu kritiky a Century Fox s ní v roce 1965 již neobnovil smlouvu. Od té doby sláva Mansfieldové postupně slábne, herečka pak hraje v samých béčkových filmech a jako sexuální královna si přivydělává v různých nočních show. Svůj sestup ze slávy si kompenzuje pitím alkoholu a dokonce se stane členkou americké Církve Satanovy, s jehož zakladatelem Antonem LaVeyem udržovala milostný poměr. On ji za to na oplátku udělil titul „nejvyšší kněžky Církve Satanovy v San Francisku“. Někteří bohabojní křesťané později usoudili, že si tím herečka na sebe přivolala boží hněv.

Poté, co o ni Hollywood přestal mít zájem, vystupovala Mansfieldová v nočních klubech.

Poté, co o ni Hollywood přestal mít zájem, vystupovala Mansfieldová v nočních klubech.

Tragická autonehoda

Jízda v autě se stala Mansfieldové osudnou. Poprvé zažila autonehodu jako malá holčička. Byly jí tři roky, když jela s rodiči autem a její otec, který řídil, dostal náhle srdeční záchvat a oni havarovali. Otec tehdy zemřel, ale malá Jayne i její matka naštěstí přežily.

O třicet let později se situace opakuje. Mansfieldová nasedne po vystoupení v nočním klubu se svými třemi dětmi, čtyřmi čivavami a jedním milencem do auta a uhání do New Orleans, kde ji ráno čeká natáčení televizního rozhovoru. Její auto Buick Electra 225 řídí její bývalý spolužák ze střední školy a zaměstnanec klubu, ve kterém Jayne vystupuje, Ronald B. Harrison. Asi kolem půl třetí ráno se auto řítí do tmavé zatáčky a v plné rychlosti vrazí do zadní části tahače s návěsem, který zrovna zpomaloval za vozidlem rozprašujícím postřik proti komárům. Osobní vozidlo vjede pod návěs, který nemá zadní nárazník, což mu utrhne střechu a sroluje ji jak harmoniku. Všichni dospělí jsou na místě mrtví. Děti, které spaly na zadních sedadlech, vyváznou jen s lehčími zraněními.

Fotografie z místa nehody

Fotografie z místa nehody

Když pak v novinách vyjde pár fotek z místa nehody, všimnou si lidé na jedné z nich, jak je na čelním skle osobního auta přilepen velký chumáč hereččiných blonďatých vlasů. To okamžitě vyvolá fámy, že Mansfieldová skončila s uříznutou hlavou. Pravděpodobně však šlo jen o paruku, případně o kus hereččina skalpu s vlasy. V pitevní zprávě se jako příčina smrti uvádí rozdrcení lebky a odtržení mozku.

Jayne Mansfieldové bylo 34 let, zemřela jen pět let po sebevraždě Marylin Monroe.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu