válkaČeskoslovenskoobjevy

Pracovníky v jihoafrickém hotelu nahradili v době covidové roboti

Pracovníky v jihoafrickém hotelu nahradili v době covidové roboti
Zdroj: Profimedia

S epidemií se každá země snaží vypořádat po svém. V jihoafrickém Johannesburgu povolali do práce roboty, kteří mají minimalizovat riziko šíření nákazy.

Simona Knotkova 18. února 2021

Pokud navštívíte Hotel Sky v luxusní čtvrti Sandton, může váš obsloužit jeden z trojice robotů. Lexi, Micah a Ariel se starají o pokojovou službu, podají vám informace o místě nebo vám odtáhnou těžké zavazadlo. Primárně se starají o hosty s příznaky nemoci, ale na zavolání si je mohou objednat i ostatní hosté.

Thumbnail # Přijdete o práci kvůli robotovi? Co očekávat od prohlubující se robotizace a rady, jak se na ni připravit
Mohlo by Vás zajímat:

Přijdete o práci kvůli robotovi? Co očekávat od prohlubující se robotizace a rady, jak se na ni připravit

I když roboti podle výkonného ředitele Hotelu Sky Paula Kelleyho člověka nikdy plně nenahradí, myslí si, že jejich role v budoucnu je neodmyslitelná. Příští měsíc je plánuje uvést do provozu také v Kapském Městě.

Vzhledem k tomu, že Jihoafrická republika patří ke státům s největším počtem nezaměstnaných, je krok hotelu vcelku kontroverzní, a to i navzdory současné pandemické situaci.

Thumbnail # Japonci vytvořili bizarního robota, umí cítit bolest
Mohlo by Vás zajímat:

Japonci vytvořili bizarního robota, umí cítit bolest

„Myslím, že svět k tomuto digitálnímu prostoru směřuje, ale my na to ještě nejsme zvyklí. Já stále upřednostňuji lidský dotek,“ míní jeden z hostů Ernest Mulenga.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu