válkaČeskoslovenskoobjevy

Pracovníci obecní služby objevili během řezání stromu siluetu Ježíše

Pracovníci obecní služby objevili během řezání stromu siluetu Ježíše
Zdroj: odditycentral.com

Boží znamení? Nebo jenom náhodná skvrna? Brazilské sítě zaujala silueta objevená uvnitř větve stromu, která připomíná Ježíše Krista.

Simona Knotkova 4. srpna 2020

Objev učinili zaměstnanci obecní služby v Itaquiraí v brazilském státě Mato Grosso do Sul během údržby zeleně. Když motorovou pilou odřezali silnou větev vrby, naskytl se jim pohled na tmavou skvrnu, která nápadně připomínala Ježíše Krista.

Jeden z pracovníků, Odimar Souza, si vzal větev domů, kde ji nafotil a snímky publikoval na sociálních sítích. Ne všichni ovšem sdíleli jeho nadšení. Vedle reakcí, že se jedná o jednoznačné znamení či manifestaci Boha, se objevily i ty střízlivější. „Je to jenom skvrna. Vraťte se do práce,“ napsal autor jednoho komentáře. Jiní si flek vyložili o něco méně religiózně a v postavě viděli například Voldemorta.

Farnost v Itaquiraí se k nálezu dosud nevyjádřila. Zástupci vědecké obce mají pro stromového Ježíše racionální vysvětlení. „Skvrna může odkazovat na poškození buněk během růstu nebo na chemické prvky, které se v určitém okamžiku do stromu absorbovaly. Proto je nutné zjistit, kde tento strom vyrůstal, v jakém typu půdy a jaké živiny absorboval,“ objasňuje například biolog Fabiano Izidoro.

Ježíš Kristus podle něj není nic jiného než důsledek takzvané pareidolie, psychologického jevu, při kterém dochází k dotváření neurčitých podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie.

„Je to podobné, jako když se podíváme na oblohu a skrz oblaka vidíme nějakou postavu,“ dodává Izidoro.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu