válkaČeskoslovenskoobjevy

Poznáváte rockovou ikonu? Takhle se nechala vyfotit šestnáctiletá Courtney Love

Poznáváte rockovou ikonu? Takhle se nechala vyfotit šestnáctiletá Courtney Love
Zdroj: vintag.es
+ 4 fotky+ 5 fotek

Rodným jménem Courtney Michelle Harrison se v roce 1981 objevila ve fotografickém ateliéru Jona Sieverta. Vznikly fotografie, které nám pozdější rockovou ikonu ukazují v jiné podobě, než na jakou jsme zvyklí.

Simona Knotkova 29. srpna 2019

Ostříhaná na kluka, bez svého typického blonďatého přelivu, v růžových punčocháčích a pruhovaných šatech – tak se nechala zvěčnit šestnáctiletá Courtney Love na začátku 80. let. I když dle svých slov tehdy nebyla ukázková kráska, nechybělo jí sebevědomí a neohrožený postoj.

„Když mi bylo čtrnáct, byla jsem zatraceně ošklivá, ale připadala jsem si jako Kate Moss. Pořád jsem dolízala za klukem jménem Mark Rennie – byl to ten nejžhavější fotograf v Portlandu – a přemluvila jsem ho, aby mě vyfotil. Měla jsem obří frňák, na sobě tvářenku, bílé rukavice a dělala jsem new wave ksichty… Mezi zuby jsem měla mezeru a vážila jsem 81 kilo. Takže pokud mě někdo nazve ošklivou, je mi to tak nějak fuk, protože to není o vzhledu, ale o vašem postoji. Je to postoj, díky kterému si nakonec za*ícháte,“ nechala se později bez servítek slyšet.

Americkou rockerku zachycenou objektivem Jona Sieverta si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu