Catherine Deneuvová ještě jako brunetka v roce 1960, kdy jí bylo 17 let. | zdroj: www.junglekey.fr


Poznáte tuhle brunetu? Proslavila se až s dlouhými blond vlasy. V 19 se stala svobodnou matkou

Jsem od přírody bruneta, přiznala se první dáma francouzského filmu a jedna z nejkrásnějších hereček planety Catherine Deneuvová (1943). Na blond si začala vlasy odbarvovat až v osmnácti a teprve s plavou kšticí dlouhých vlasů ve filmovém světě prorazila. Od té doby si tuhle ledovou královnu s jinými než blonďatými vlasy ani neumíme představit. Přitom světle hnědá barva jí neméně šikne.

user-avatar

Blondie

22. 03. 2018 | 12:00

S Rogerem Vadimem, který byl skoro dvakrát tak starší, se seznámila, když jí bylo 17 let.

Deneuvová striktně popírá, že si barvu vlasů změnila kvůli svému prvnímu manželovi Rogeru Vadimovi, jenž byl zatížen na blondýnky a z Catherine chtěl podobně jako předtím z Brigite Bardotové udělat další novou hvězdu francouzského filmu. V případě Catherine se mu to ovšem nepovedlo, zato ji uměl přivést do jiného stavu.

Krátké, tmavé vlasy. Takto bychom Deneuvovou už ani nepoznali.

Catherine kvůli němu opustila rodné hnízdo už v 17 a za dva roky na to mu porodila syna Christiana. Už měsíc po porodu ji ale Vadim opustil a 19letá Catherine zůstala sama s dítětem.

Vadimův film Neřest a Ctnost, stejně jako jejich vztah přinesl Catherine Deneuvové jen zklamání.

Zdálo by se, že pro svobodnou matku tím svět filmu skončil, ale paradoxně v tomto náročném období jí nabídl režisér Jacques Demy roli prodavačky deštníků ve slavném muzikálu Paraplíčka ze Cherbourgu (1964).

Catherine Deneuvová oplývala oduševnělou krásou.

V úloze dívky, která se k nelibosti své matky zamiluje do chlapce, který má brzy narukovat do války v Alžíru a s nímž po společně strávené noci otěhotní, měla Deneuvová možnost zpracovat svoji vlastní bolest a trpké zkušenosti. Film jí přinesl obrovský úspěch a znamenal průlom v její herecké kariéře.

Jako brunetka se Catherine Deneuvová podobala americké herečce Natálii Woodové, jenže obdivovala Marylin Monroe.

Další role pak na sebe nenechaly dlouho čekat a Catherine Deneuvovou potkalo štěstí, že mohla točit s těmi nejslavnějšími režiséry, jako byli Luis Buñuel, Roman Polanski, Françoise Truffaute nebo Lars von Trier. Nejen je, ale i diváky si podmanila svou tajemně chladnou a oduševnělou krásou, v níž se mísila romantická křehkost, něha a inteligence s hrdostí. A to vše podtrhovaly její dlouhé a vždy dokonale upravené blond vlasy.

K jejím rolím chladných krásek se zřejmě více hodila světlá barva vlasů.

Nikoli ovšem kvůli muži, ale z lásky k herečce Marylin Monroe, kterou jako mladá velmi obdivovala, si Catherine své přirozeně hnědé vlasy přebarvila na blond. S výsledkem byla tehdy velmi spokojená. Přesto však na své hlavě vyzkoušela celou škálu odstínů, včetně těch tmavších, ale jak říká, nikdo to ani nepostřehl. „Všichni si mě představují jako blondýnu,“ podotkla a dodala: "Já sama se takto sobě víc líbím.“

Už jako blonďatá prodavačka deštníků v muzikálu Paraplíčka ze Cherbourgu, který ji proslavil.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

22. 03. 2018 | 12:00

Zavří­t reklamu