válkaČeskoslovenskoobjevy

Potvrzeno: Napoleon měl malý penis!

Potvrzeno: Napoleon měl malý penis!

Francouzský císař Napoleon Bonaparte byl sice jedním z největších vojevůdců v historii lidstva, ale jeho pohlavní úd byl proklatě malý. Dosvědčit to může moderátor televizního pořadu stanice Channel 4 „ DNA slavných nebožtíků“ Mark Evans, který jako jeden z mála lidí na světě viděl na vlastní oči pozůstatek imperátorovy mužnosti.

Jan Kyzlink 18. listopadu 2014
Na dobových portrétech není i přes obtažené nohavice Napoleonův penis nijak zřetelný.

Na dobových portrétech není i přes obtažené nohavice Napoleonův penis nijak zřetelný.

Ani ne čtyři centimetry, tolik údajně měří kopulační orgán proslulého francouzského dobyvatele, což ve srovnání s průměrnou délkou penise u dnešních Francouzů, která činí 13 a půl centimetrů, zadělává přímo na napoleonský komplex! Zřejmě zde můžeme tedy hledat příčinu napoleonských výbojů. Napoleon totiž nebyl na svou dobu až tak malý, jak se tvrdilo: měřil 168 centimetrů, a byl tak vyšší než průměrný Francouz 19. století. Jeho komplex tedy spíše vyvěral z podměrečnosti pohlavního údu. To však nijak nebránilo tomu, aby byl tento orgán jak vzácná relikvie uchováván přes dvě staletí!

Sběratelka historických kuriozit Evan Lattimerová jde ve šlépějích svého otce.

Sběratelka historických kuriozit Evan Lattimerová jde ve šlépějích svého otce.

„Je velmi malý, ale právě tím je slavný,“ míní současná majitelka Napoleonova penisu Evan Lattimerová z amerického státu New Jersey. Zdědila jej po svém otci, známém urologovi, který Napoleonův mrňavý ostatek velikosti palce získal v roce 1977 na pařížské aukci za 3 tisíce dolarů. Nikomu se s tím však nepochlubil. „Univerzita to zrentgenovala a zkoumala a podle všeho se jedná o pohlavní úd,“ prohlásila Lattimerová. K potvrzení jeho pravosti by však byly zapotřebí testy DNA. K tomu ovšem francouzská vláda nedala souhlas. Francie si přece nenechá sáhnout na svoji ikonu!

Jak se penis dostal do Ameriky

O symbol mužnosti připravil zesnulého Napoleona v roce 1821 jeho lékař Francesco Antommarchi. Učinil tak během pitvy, jíž přihlíželo 18 lidí včetně sedmi anglických lékařů. Spekuluje se, že k tomu došlo spíše nedopatřením než záměrně, při pitvání císařova žaludku: tuhle maličkost lékař zřejmě přehlédl.

Dobová operace

Dobová operace

Uřízlý pyj poté získal do vlastnictví kněz Paul Vignali, jenž umírajícímu císaři poskytl poslední pomazání a celebroval i jeho pohřeb. Jak svatá relikvie koloval celé jedno století napříč Vignaliho rodem, než jej v roce 1924 zakoupil americký prodejce vzácných knih A. S. W. Rosenbach. O tři roky později už Napoleonova „chlouba“ byla vystavována v Muzeu francouzského umění v New Yorku.

Populární moderátor Mark Evans (vlevo) v pořadu DNA slavných

Populární moderátor Mark Evans (vlevo) v pořadu DNA slavných

„Viděl jsem mnoho penisů, od čivavy až po vorvaně, ale tenhle je tak svrklý!“ ohodnotil odkrytý „historický poklad“ moderátor Mark Evans v pořadu „ DNA slavných nebožtíků“. Je jedním z mála lidí na světě, jimž současná majitelka umožnila si tento seschlý proužek kůže, podobající se sušenému hovězímu masu, prohlédnout. Evan Lattimerová si této titěrnosti však velmi cení a hodlá cenný kousek prodat minimálně za 100 tisíc dolarů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu