válkaČeskoslovenskoobjevy

Potvrzeno: islandská lochneska existuje! Pravost videa potvrdila vládní komise

Islanďané se mohou těšit na ještě masivnější příliv turistů než doposud. Přímo z oficiálních míst bylo potvrzeno, že bájemi a legendami opředené ledovcové jezero Lagarfljot na východě Islandu skutečně obývá záhadný obří plaz zvaný Lagarfljotsormurinn. 13členná komise, jmenovaná zastupiteli města Fljotsdalsherao, nedávno konstatovala, že video z roku 2012, na němž je tajemné monstrum zachyceno, je autentické!

tyrion 19. září 2014
Islandská lochneska Lagarfljotsormurinn je delší než fotbalový stadion

Islandská lochneska Lagarfljotsormurinn je delší než fotbalový stadion

Sami úředníci navzdory všem skeptikům tak dali za pravdu všem, kteří kdy v minulosti jezerní obludu na vlastní oči viděli. A že jich nebylo málo! Nejstarší zprávy o tomto tvoru sahají až do roku 1345 a táhnou se nepřetržitě až do 21. století. V roce 1963 podal svědectví o islandské lochnesce sám šéf islandských národních lesů Sigurður Blöndal, což je zajisté nezpochybnitelná autorita, a v roce 1998 dosvědčil existenci tvora též jeden učitel spolu se svými žáky ze školy v Hallormsstaðir.

Jezero Lagarfljót obývá islandské hadí monstrum

Jezero Lagarfljót obývá islandské hadí monstrum

Když v roce 1983 vhodila servisní firma do jezera telefonní kabel, aby se s jeho pomocí pokusila změřit délku záhadné „masy“ pohybující se ve vodě, nestačili se její zaměstnanci divit, když lano později vytáhli. „Kabel, který byl speciálně vyroben tak, aby se nezkroutil, byl četně narušený, značně potrhaný a poškozený na 22 různých místech,“ uvedl jeden ze svědků v hlášení a dodal: „Věřím, že jsme kabel vedli přímo přes tělo obludy, pokud ne rovnou přes její ústa.“

Takhle líčí islandskou lochnesku báje a legendy

Takhle líčí islandskou lochnesku báje a legendy

Jenže největší poprask vyvolalo video, které v únoru 2012 natočil farmář Hjörtur Kjerúlf z oken svého domu. I přesto, že jezerní voda je poměrně zakalená od nánosů bahna, je na záběrech patrné, jak se po jeho mrznoucí hladině vine obří had se zřetelnou hlavou.

Svědci odhadují, že příšera měří asi 91 metrů a že je delší než fotbalové hřiště! Na rozdíl od své skotské příbuzné z lochneského jezera má prý na těle ne jeden, ale několik hrbů! Bezpočet očitých svědků ji vidělo nejen se vlnit v jezeře, ale i ležet stočenou na břehu jezera a dokonce se i plazit mezi stromy!

Tohle monstrum skutečně existuje: žralok límcový

Tohle monstrum skutečně existuje: žralok límcový

Islandská vláda nebere tyto zvěsti na lehkou váhu a doporučuje vědcům se tímto jevem začít vážněji zabývat. Nemusí totiž jít ve skutečnosti o nic nadpřirozeného, neboť jak se ukázalo, mnozí tvorové, popisovaní ve starobylých legendách a bájích, skutečně existují. Příkladem za všechny je třeba žralok límcový nebo nejdelší kostnatá ryba na světě hlístoun červenohřívý.

Zatím největší kostnatá ryba na světě – Hlístoun červenohřívý – měří 7 metrů.

Zatím největší kostnatá ryba na světě – Hlístoun červenohřívý – měří 7 metrů.

Další články

Zavří­t reklamu