Cate Blanchett v uprchlickém táboře v Jordánsku | zdroj: un.org


Postavme se za uprchlíky a ukažme solidaritu, vyzývá herečka a nová velvyslankyně OSN Cate Blanchett

user-avatar

Simona Knotková

4. 05. 2016 | 13:00

Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (zkráceně UNHCR) ohlásil nového velvyslance dobré vůle. Stala se jím dvojnásobná držitelka Oscarů, šestačtyřicetiletá australská herečka Cate Blanchett.

Už dříve v tomto roce Blanchett podnikla cestu do uprchlického tábora v Jordánsku, aby na vlastní oči viděla utrpení lidí postižených syrským konfliktem.

"Nesmírně si vážím této role. V aktuálním čase je nejklíčovější postavit se za uprchlíky a ukázat solidaritu. Procházíme krizí, která nemá obdoby, a musíme za ni sdílet zodpovědnost jako jeden svět. Jako bychom se nacházeli na rozcestí; vybereme si cestu milosrdenství, nebo se vydáme po stopách nesnášenlivosti?" ptá se herečka v přiloženém videu.

Působení herečky v OSN okomentoval komisař UNHCR  Filippo Grandi slovy: "Mám z toho velkou radost. Velvyslanci dobré vůle hrají stěžejní roli v komunikaci s veřejností a té je nyní skutečně třeba. Už skvěle demonstrovala, že jí skutečně záleží na celém případu, a my se těšíme, jak se svého nového postu bude inspirovat další jedince."

Postoj australské herečky k imigrantům je v poněkud ostrém rozporu s přísnější azylovou politikou současné konzervativní australské vlády, která ilegály vrací zpět domů a odmítá jim udělit azyl. 

 

 

 

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

4. 05. 2016 | 13:00

Zavří­t reklamu