válkaČeskoslovenskoobjevy

Postavme se za uprchlíky a ukažme solidaritu, vyzývá herečka a nová velvyslankyně OSN Cate Blanchett

Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (zkráceně UNHCR) ohlásil nového velvyslance dobré vůle. Stala se jím dvojnásobná držitelka Oscarů, šestačtyřicetiletá australská herečka Cate Blanchett.

Simona Knotkova 4. května 2016

Už dříve v tomto roce Blanchett podnikla cestu do uprchlického tábora v Jordánsku, aby na vlastní oči viděla utrpení lidí postižených syrským konfliktem.

„Nesmírně si vážím této role. V aktuálním čase je nejklíčovější postavit se za uprchlíky a ukázat solidaritu. Procházíme krizí, která nemá obdoby, a musíme za ni sdílet zodpovědnost jako jeden svět. Jako bychom se nacházeli na rozcestí; vybereme si cestu milosrdenství, nebo se vydáme po stopách nesnášenlivosti?“ ptá se herečka v přiloženém videu.

Působení herečky v OSN okomentoval komisař UNHCR Filippo Grandi slovy: „Mám z toho velkou radost. Velvyslanci dobré vůle hrají stěžejní roli v komunikaci s veřejností a té je nyní skutečně třeba. Už skvěle demonstrovala, že jí skutečně záleží na celém případu, a my se těšíme, jak se svého nového postu bude inspirovat další jedince.“

Postoj australské herečky k imigrantům je v poněkud ostrém rozporu s přísnější azylovou politikou současné konzervativní australské vlády, která ilegály vrací zpět domů a odmítá jim udělit azyl.

Další články

Zavří­t reklamu