válkaČeskoslovenskoobjevy

Postava Krista se zjevila o Velikonoční neděli v proslulé arizonské fontáně

Postava Krista se zjevila o Velikonoční neděli v proslulé arizonské fontáně
Zdroj: strangesounds.org

Obří vodotrysk ve městě Fountain Hills v Arizoně se svého času dostal do Guinnessovy knihy světových rekordů jako největší vodotrysk na světě, schopný vytrysknout až do výšky 171 metrů. Většinu Arizoňanů zajímá hlavně v Den svatého Patrika 17. března, kdy se jeho vody zabarví dozelena. Letos ovšem upoutal pozornost něčím úplně jiným – siluetou Ježíše Krista, do které se o letošní Velikonoční neděli vytvaroval!

tyrion 1. dubna 2016

Snímek vodotrysku s Vykupitelovou postavou pořídil nic netušící místní občan jménem Garry Johnson přesně na Boží hod velikonoční a sdílel jej záhy na Facebooku. Mezi uživateli sociální sítě jím vzbudil velký úžas. Mnohým z nich totiž proud vodotrysku připomínal Ježíše Krista se svatozáří.

Samozřejmě se našli i tací, kterým se Ježíšova podoba jevila poněkud vágní, a namítali, že může stejně tak předstovat anděla nebo muže v kápi. Jenže věřící měli jasno: Kristus dal o sobě vědět právě v den, kdy se slaví jeho vzkříšení.

Není to jediný případ, kdy lidé objevili Ježíše, kde by to vůbec nečekali. Tak například Angličan Michael Coughlan z Boltonu spatřil o Velikonoční neděli Ježíšovu tvář v křoví ve své zahradě, ačkoli jeho kamarád jej přesvědčoval, že to byl rockový kytarista Rick Parfitt z kapely Status Quo.

Před dvěma lety objevil jeden majitel firmy na zpracování dřeva v Tennessee obrázek Ježíše v kousku čerstvě uřezaného dřeva a věnoval ho místnímu pastorovi. David Duran z Nového Mexika zase rozpoznal Ježíše držícího ovci v jednom jablce.

Podle vědců jsou to jen optické klamy, někteří věřící v tom však zří boží znamení. „Možná je to znamení od Pána, že musíme něco změnit a dívat se na věci v tomto světě mnohem pozitivněji,“ řekl David Duran. „Jako pomáhat našim blízkým a chovat se dobře k druhým,“ dodal. S tím lze jen souhlasit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu