| zdroj: youtube.com


Poslechněte si nádhernou skladbu Hallelujah v podání autistické dívky

TÉMATA: zpěv | hudba | virál

user-avatar

Simona Knotková

24. 12. 2016 | 11:00

Uživatele Facebooku dojalo video, na němž desetiletá dívka s autistickou poruchou zpívá Hallelujah. Podle některých se jedná o vůbec nejlepší předělávku slavné skladby původem z repertoáru Leonarda Cohena.

Desetiletá Kaylee Rodgers je žákyní zvláštní školy Killard House Special School v Severním Irsku. Dostala se do ní kvůli autismu a hyperkinetické poruše pozornosti. Ani tyto handicapy ale nezabránily rozvinutí jejího pěveckého talentu.

"První musím přiznat, že jsem tento song nikdy neměla ráda. Zdál se mi moc depresivní. Slyšela jsem ho už od nespočtu interpretů, ale ať ho zpíval kdokoliv, nesnesla jsem jeho poslech. A pak jsem uslyšela zpívat tuto dívku a rozbrečela jsem se jako malé dítě… Poprvé jsem taky byla schopná doposlouchat písničku do konce. Nikdy nepřestaň zpívat, Kaylee. Pokud takto můžeš zapůsobit na MĚ, můžeš tak zapůsobit i na celý svět," píše v komentáři na YouTube například jedna žena. Za pouhé čtyři dny video získalo více jak 800 tisíc zhlédnutí.

Ředitel školy Colin Millar virální úspěch Kaylee okomentoval slovy: "Je to velmi tichá malá dívka, ale když začne zpívat, otevře se. Všechny moje děti mají talent, stejně jako bariéry, a toto je ten její."

témata

user-avatar

Simona Knotková

24. 12. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu