válkaČeskoslovenskoobjevy

Posilovna se vyhnula covidovým opatřením. Prohlásila se za obchod a kostel

Posilovna se vyhnula covidovým opatřením. Prohlásila se za obchod a kostel
Zdroj: Unsplash

Jak se vyhnout celoplošnému zavírání posiloven? Provozovna v polském Krakově na to šla fikaně a prohlásila se za obchod a kostel v jednom.

Simona Knotkova 23. října 2020

Obchod, kde lidé mohou „testovat vybavení“, a kostel, kde se mohou na scházet „členové Církve zdravého těla“ – takovým způsobem se hojně navštěvované posilovně v Krakově Atlantic Sports Fitness Gym Squash Klub podařilo vyhnout covidovým opatřením, podle kterých mají být veškerá podobná zařízení v Polsku zavřená. Dočasné přejmenování si sportovní středisko mohlo dovolit díky držení obchodní klasifikace, která mu umožňuje věnovat se maloobchodu.

Thumbnail # Kvůli koronaviru nevycházel mladý Číňan ven. V karanténě přibral 100 kilo
Mohlo by Vás zajímat:

Kvůli koronaviru nevycházel mladý Číňan ven. V karanténě přibral 100 kilo

„Nemám ráda mezery v zákoně, ale neměli jsme na výběr. Nevím, proč na to muselo doplatit zrovna fitness odvětví, když kostely i obchodní střediska jsou stále otevřené. To rozhodnutí jde proti veškeré logice, nerozumím tomu,“ sdělila manažerka Atlantic Sports Marta Jamróz.

Případem otevřené posilovny se momentálně zabývá policie, která zkoumá, zda je vše v souladu s předpisy. Do té doby zůstává posilovna otevřená.

Další články

Zavří­t reklamu