válkaČeskoslovenskoobjevy

Poprask na ulici: ženské si vyšly v šortkách!

Poprask na ulici: ženské si vyšly v šortkách!
Zdroj: City of Toronto archives

Ještě začátkem 20. století století bylo nošení krátkých kalhot v západní civilizaci znakem nedospělosti, neboť tento oděv patřil výhradně do šatníku mladých hochů.

blondie 14. července 2014

Změna přišla až ve 30. letech s tím, jak lidé začali aktivněji sportovat. Nosit šortky při sportu bylo velmi praktické a pohodlné. Vzít si je však k jiným než sportovním účelům však bylo společensky nepřípustné. Dneska už odhalená dívčí stehna na veřejnosti nikoho nepobouří ani příliš nevzruší, jenže v roce 1937 mohla vzbudit obrovský poprask. Vyjít tehdy v šortkách do ulic chtělo pořádnou dávku odvahy, proto nepřekvapí, že se holky musely držet za ruce.

Kudy totiž šly, tudy budily neskrývanou pozornost, hlavně u mužů. Ty pohled na jejich pěkné, dlouhé nohy nijak nepobuřoval a naopak jim vykřesal nejednu jiskru v oku i potěšený úsměv na tváři. Někteří pak nemeškali a běželi pro fotoaparát zvěčnit tenhle moment na věčné časy. Taková to tehdy byla rarita! Tak velká, že šortky v Torontu ten den způsobily na ulici i dopravní chaos. Někteří řidiči za volantem prý nezvládali řízení a z šoku je probral až náraz do sloupu.

Další články

Zavří­t reklamu