válkaČeskoslovenskoobjevy

Popíjejícím Rusům došel alkohol. Po konzumaci dezinfekce sedm z nich zemřelo

Popíjejícím Rusům došel alkohol. Po konzumaci dezinfekce sedm z nich zemřelo
Zdroj: Profimedia

Když na párty v ruském Jakutsku došel alkohol, účastníky napadlo, že se opijí dezinfekcí na ruce. Hloupý nápad stál většinu z nich život.

Simona Knotkova 2. prosince 2020

Rusy možná doprovází pověst tvrdých pijáků, ale jsou jisté limity, na které ani jejich odolná játra nestačí. Na svou nevědomost tragicky doplatila parta několika dospělých lidí z vesnice Tomtor, kteří se pokusili opít dezinfekcí na ruce. Sedm z účastníků pitky ve věku od 27 do 69 let zemřelo, dva skončili v kritickém stavu v nemocnici.

Thumbnail # Vláda nechala otrávit alkohol, 10 000 lidí zemřelo
Mohlo by Vás zajímat:

Vláda nechala otrávit alkohol, 10 000 lidí zemřelo

Jak zjistilo následné vyšetřování, vynalézaví pijáci v tom byli tak trochu nevinně. Když opomeneme, že konzumovat dezinfekci byl sám o sobě špatný nápad s možnými fatálními následky, proticovidová dezinfekce, kterou pila parta z Jakutska, byla navíc v rozporu s ruskými normami. Zatímco povolený limit metanolu v dezinfekci je 3,5 %, smrtící hygienický prostředek ho v sobě měl až 69 %.

Z nedbalosti, která způsobila vážné poškození na zdraví a smrt, je nyní obviněn čtyřiačtyřicetiletý podnikatel Alexander Kalinin. Policie dosud zadržela skoro pět tisíc litrů vadné dezinfekce, z nichž některá skončila ve školkách nebo školách.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu