válkaČeskoslovenskoobjevy

Pomoc v době covidové. Za jedno pivo nechal zákazník dýško v hodnotě 66 tisíc korun

Pomoc v době covidové. Za jedno pivo nechal zákazník dýško v hodnotě 66 tisíc korun
Zdroj: Unsplash

V době pandemie, kdy je velká část podniků po celém světě zavřená, bojuje mnoho majitelů stravovacích zařízení a hospod o přežití. Neznámý dobrodinec se rozhodl pomoct své oblíbené restauraci tučným spropitným.

Simona Knotkova 25. listopadu 2020

„Krátce před zavíračkou přišel do Nighttownu zákazník a objednal si pivo. Pak si ode mě vyžádal účet, podal mi platební kartu, popřál mi vše nejlepší, zatímco bude podnik dobrovolně zavřený, a řekl mi, abych se o spropitné rozdělil se zbytkem obsluhy. Když odešel, podíval jsem se na účet a zjistil jsem, že za objednávku jednoho piva nechal spropitné ve výši 3 tisíc dolarů. Utíkal jsem hned za ním, ale řekl mi, že se nejedná o omyl a uvidíme se, až znovu otevřeme. Neuvěřitelné, ale symbolické pro druh lidí, kteří náš podnik celé ty roky navštěvují. Napsal bych sem jeho jméno, ale neudělám to, protože si myslím, že by to nechtěl. Veškerý personál včetně mě je pokorný a vděčný za toto neskutečně laskavé a velkolepé gesto,“ napsal si na svůj facebookový profil majitel clevalandské zážitkové restaurace Brendan Ring.

Thumbnail # Neznámý dobrodinec chtěl někomu zlepšit den. Do brněnské tramvaje přinesl růže
Mohlo by Vás zajímat:

Neznámý dobrodinec chtěl někomu zlepšit den. Do brněnské tramvaje přinesl růže

Příspěvek doplnil fotografií účtu. Kromě částky 7,02 dolarů za pivo je na něm připsáno štědré spropitné, které po přepočtu na naši měnu přesahuje 66 tisíc korun.

I když podnik v americkém městě nemusel povinně zavírat, jako tomu bylo například u nás, vedení se rozhodlo, že kvůli riziku nakažení bude jeho provoz na čas pozastaven.

Další články

Zavří­t reklamu